اخبار فرهنگی

وزیر امور دینی ترکیه:

پ.ک.ک در تلاش برای جداسازی کردهای ترکیه از اسلام است


گروه های تروریستی در مناطق کردنشین ترکیه در تلاش هستند تا آثار اسلام را در این منطقه مهم از بین ببرند

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Haber7، مهمت گورمز، وزیر امور دینی ترکیه در اظهاراتی با اشاره به حملات تروریستی پ.ک.ک عنوان کرد: حملات تروریستی تاسف باری که بار دیگر در ترکیه آغاز شده است تنها حملات تروریستی ساده نیستند. این حملات تروریستی در تلاش است نه تنها کردها را از ترک ها جدا کند در عین حال تلاشی است برای جداسازی کردها از اسلامی که در طول تاریخ صادقانه به آن پایبند بوده اند.

وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: 7 سال بعد از رحلت پیامبر اسلام 500 صحابی پیامبر در مسجد "اولو جامع" دیاربکر ترکیه نماز خوانده و بیش از 20 صحابی پیامبر در دیاربکر ترکیه به خاطر اسلام جنگیده و شهید شده اند. منطقه شرق و جنوب شرق ترکیه برای اسلام حائز اهمیت است. حوادث تروریستی که در ترکیه به وجود آمده است مناطق کردنشین ترکیه و جهان اسلام را به هم متصل کرده است. گروه های تروریستی در مناطق کردنشین ترکیه در تلاش هستند تا آثار اسلام از این منطقه مهم را از بین ببرند.

گورمز در ادامه سخنان خود تصریح کرد: قرن حاضر برای مسلمانان قرن غم انگیزی بوده است. مسلمانان از ابتدای این قرن شروع به تجزیه شدن، جدا شدن از یکدیگر، پراکنده شدن و اشغال و استعمار کرده اند. در این مسیر نباید از نقش قدرت های خارجی غافل شد. نقشی که از جنگ افغانستان آغاز شده و با جنگ بوسنی هرزگوین، جنگ چچن، جنگ ایران – عراق پیگیری شده و با اشغال عراق توسط نیروهای ایالات متحده آمریکا و استفاده از بهار عربی برای افزایش مداخلات خارجی در کشورهای اسلامی ادامه پیدا کرد. ولی باز هم نباید از نقش خودمان در این وضعیت غافل شد.

 

کد مطلب: 91877  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۷/۱  |  ساعت: ۹ : ۰


تعداد بازدید : 185

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :