اخبار دینی

دانلود کتاب الملل والنحل


الملل و النحل کتابی است برپایهٔ مذاهب واعتقادات ملت‌های مختلف جهان  و دائرهالمعارف مختصری از ادیان و مذاهب وفرق وآراء فلاسفه در ماوراء طبیعت است که در عصر مؤلف شناخته شده‌بود.
الملل و النحل کتابی است برپایهٔ مذاهب واعتقادات ملت‌های مختلف جهان، به ویژهً در دورانی که مؤلف می‌زیسته‌است. این کتاب توسط محمد بن عبدالکریم شهرستانی به زبان عربی نوشته شده‌است. در آن مراتبی دربارهٔ ی آداب و رسوم دین زرتشتی وجود دارد. در این کتاب شهرستانی جهان را به هفت اقلیم تقسیم و شرح می‌نماید و می‌گوید:
در هفت اقلیم دنیا طبق روال آن زمان کسانی در این اقالیم هفتگانه وجود دارند که از لحاظ زبان، طبایع، انفس، شکل ورنگ اختلاف گوناگونی دارند.
تقسیم هفت اقلیم به جهات اربع که عبارت‌اند از: شرق، غرب، جنوب، شمال. انسان‌هایی در این جهات اربع زندگی می‌کنند که لغات و طبایع مختلف با همدیگر دارند.
شهرستانی مللی که در این جهات اربع زیست می‌کنند به چهار ملل بزرگ تقسیم کرده‌است که عبارت‌اند از:عرب، عجم، روم و هند
این کتاب دائرهالمعارف مختصری از ادیان و مذاهب وفرق وآراء فلاسفه در ماوراء طبیعت است که در عصر مؤلف شناخته شده‌بود. این کتاب مورد اعجاب و تقدیر مردم آن دوران چه در شرق و چه در غرب قرار گرفته‌بود. کتابی است بسیار مفید. کتاب مزبور به چندین لغات زنده دنیا ترجمه شده‌است. متن عربی و ترجمه فارسی باب سوم از این کتاب اکنون با ترجمه فارسی دکتر محسن ابوالقاسمی در بازار موجود است.
جهت دانلود لینک مقابل را http://shafeinews.ir  دنبال نمایید.

تعداد بازدید : 2996

نظرات
-----------------
۱۳۹۵/۰۴/۱۲ - ۲۲:۴۵ حسین :
سلام برای دانلود لینک مقابل را دنبال کنید یعنی چه کاری باید انجام شود؟ این لینک که همان اولین صفحه است؟


نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :