اخبار تکفیری ها - داعش

اگر پ.ک.ک با داعش مبارزه نکرده بود شنگال از کردستان جدا می شد



با حملۀ داعش به شنگال، حکومت عراق و حکومت اقلیم کردستان به وظیفۀ خود برای دفاع از شنگال عمل نکردند، اگر نظامیان پ.ک.ک نبودند قتل عام شنگال گسترده بود و شنگال از کردستان جدا می شد
به گزارش کردپرس، رئیس مشترک شورای رهبری پ.ک.ک اعلام کرد تا زمانی که کل منطقه شنگال از دست دولت اسلامی عراق و شام (داعش) خارج نشود، کردها نباید خود را آزاد بدانند. وی این را نیز افزود که اگر نظامیان حزب کارگران کردستان (PKK) در مقابل داعش نمی ایستادند شنگال از کردستان جدا شده بود.
جمیل بایک در مصاحبه با آژانس خبری روژ نیوز گفت اگر کرد ها و احزاب کردی به وظیفۀ اخلاقی خود در قبال شنگال و کرد های ایزدی عمل نکنند، نمی توانند در مقابل کردها و در پیشگاه انسانیت ادعا کنند که برای آزادی مبارزه می کنند.
بایک این را نیز اعلام کرد که باید نخستین وظیفۀ ما آزادی شنگال باشد. تا زمانی که شنگال آزاد نشود و تا زمانی که تحت کنترل داعش باشد، کرد ها نباید خود را آزاد بدانند. به گفتۀ بایک آزاد سازی داعش از نظر PKK وظیفۀ خطیری است. شنگال جزئی از کردستان است و از کردستان جدا نمی شود.
وی همچنین یادآور شد هنگامی که داعش به شنگال حمله کرد، نه حکومت عراق و نه حکومت اقلیم کردستان به وظایف خود عمل نکردند، به همین دلیل اگر نظامیان پ.ک.ک به شنگال نرسیده بودند، قتل عام ابعاد گسترده تری می داشت. اگر شنگال از کردستان جدا نشده است به خاطر حضور نیرو های پ.ک.ک است.
خاطر نشان می شود که با حملۀ سال گذشتۀ تروریست های داعش به منطقۀ شنگال، چندین فرماندۀ نظامی حزب دموکرات کردستان (پارتی) از شنگال گریختند. پس از آن مسعود بارزانی، رهبر اقلیم کردستان، فرمان دستگیری برخی از این فرماندهان را صادر کرد، اما تا کنون این فرمان به طور کامل اجرا نشده است.

تعداد بازدید : 482

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :