اخبار تکفیری ها - داعش

درخواست اقلیم کردستان از آمریکا و روسیه برای متحد شدن علیه داعش


اقلیم کردستان عراق از روسیه و آمریکا خواست به طور جداگانه کمپین علیه ستیزه جویان داعش به راه نیندازند زیرا به زیان کردها خواهد بود

به گزارش کردپرس، فلاح مصطفی مسئول ارتباطات خارجی دولت اقلیم کردستان عراق در مصاحبه با روزنامه وال استریت ژورنال از پیوستن روسیه به کمپین مبارزه با داعش استقبال کرد اما گفت: تشکیل دو جبهه مختلف علیه داعش توسط روسیه و آمریکا بر اقدامات علیه داعش تاثیر منفی می گذارد.

 

وی تاکید کرد تشکیل دو جبهه متفاوت علیه داعش می تواند تنش میان سنی و شیعه را در منطقه تشدید کند و باعث کاهش فشارها بر داعش شود.

 

مسئول ارتباطات خارجی دولت اقلیم کردستان گفت: اینجا دو جبهه وجود دارد که یکی از آنها خواهان رفتن دولت بشار اسد است و دیگری خواهان ماندن آن،وضعیت کنونی تقابل این دو دیدگاه را تشدید می کند و ما باید بهای آن را بپردازیم.

 

فلاح مصطفی گفت اگر دخالت روسیه بخشی از همکاری استراتژیک با آمریکا باشد، پیشرفت خوبی محسوب می شود. کُردهای عراق که به دنبال دور کردن داعش از مرزهای اقلیم کردستان هستند، میان این دو جبهه گرفتار شده اند.

 

وی افزود: اقلیم کردستان در موقعیتی نیست که از هر کدام از این دو جبهه جانبداری و یا با آنها مخالفت کند اما مسکو و واشنگتن می توانند رویکرد مشترکی برای شکست داعش بیابند.

 

فلاح مصطفی گفت فضا برای گفتگو میان آمریکا و روسیه برای یافتن راهی جهت برون رفت از این وضعیت وجود دارد./B

 

کد مطلب: 92412  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۷/۱۰  |  ساعت: ۲۳ : ۴۰


تعداد بازدید : 456

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :