اخبار سیاسی

ایران و ترکیه خواستار تشکیل کمیته مشترک نیروهای پلیس دو کشور در استان های مرزی شدند


«علیرضا بیگدلی» سفیرجمهوری اسلامی ایران در آنکارا و «محمد جلال الدین لکه سیز» رئیس کل پلیس ترکیه خواستار تشکیل کمیته مشترک نیروهای پلیس دو کشور در استان های مرزی شدند.
به گزارش کردپرس به نقل از ایرنا، در این دیدار طرفین با ابراز رضایت از سطح همکاری های انتظامی میان پلیس دو کشور بر ضرورت گسترش این همکاری های آموزشی ، تبادل تجربیات، مبارزه با تروریسم ، قاچاق مواد مخدر مواد مخدر، قاچاق انسان و دیگر جرایم سازمان یافته تاکید کردند .
بیگدلی در این دیدار با اشاره به نقش موثر ایران در مورد جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به ترکیه گفت: طی 6 ماه گذشته حدود 15 هزار مهاجر غیرقانونی از اتباع دیگر کشورها که از طریق مرزهای مشترک قصد ورود به ترکیه را داشتند، توسط نیرو های انتظامی پلیس جمهوری اسلامی ایران دستگیر و به کشورهای مبداء بازگردانده شدند.
محمد جلال الدین لکه سیز رئیس پلیس ترکیه نیز در این دیدار با یادآوری مناسبات دوستانه و حسن همجواری دو کشور از فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران برای سفر به ترکیه دعوت و ابراز امیدواری کرد روابط انتظامی و همکاری های میان نیروهای دو کشور بیش از گذشته در تمام جهات مورد علاقه گسترش یابد .

تعداد بازدید : 458

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :