اخبار سیاسی

پس از دیدار با مقامات کردستان عراق
رئیس ستاد مشترک نیروی مسلح آمریکا با عبادی دیدار کرد


«جوزف دانفورد» که اربیل را به عنوان اولین مقصد سفرش به عراق برگزیده بود، سه‌شنبه وارد بغداد شد و با نخست‌وزیر عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جوزف دانفورد» رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا سه‌شنبه شب به بغداد رفت و با حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق دیدار کرد.
ژنرال دانفورد که کمتر از یک ماه است رسما سمت جدیدش را تحویل گرفته، روز سه‌شنبه در سفری از پیش اعلام‌نشده و در اقدامی نامتعارف ابتدا وارد اربیل پایتخت منطقه کردستان عراق شد.
وی پیش از ورود به اربیل و دیدار با مسعود بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق، به خبرنگارانی که او را همراهی می‌کردند، گفته بود که قصد دارد ارزیابی‌ای از روند مبارزه با داعش داشته باشد. هواپیمای دانفورد پیش از نشستن در فرودگاه اربیل، بیش از یک ساعت به دلیل عدم صدور مجوز فرود، در آسمان سرگردان بود.
«برت مک گورک» معاون نماینده رئیس‌جمهور آمریکا در ائتلاف تحت رهبری این کشور، سه‌شنبه با انتشار تصویر دانفورد و عبادی، بدون اشاره به محتوای نشست نوشت این دیدار در حالی انجام شد که «نیروهای عراق تروریست‌های داعش را از بیجی بیرون راندند.»
منطقه بیجی از چند ماه قبل محل درگیری‌های شدید میان نیروهای ارتش عراق و داعش بوده است. روز سه‌شنبه مقامات محلی و فرماندهان ارتش و نیروهای مردمی اعلام کردند که منطقه به طور کامل تحت کنترل دولت قرار گرفته است.

تعداد بازدید : 416

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :