اخبار دینی

حکم جدید مفتی‌ وهابی: کشتن سربازان صهیونیستی حرام است!


یکی از مبلّغان وهابیت در اردن کشتن، سربازان صهیونیست را حتی اگر مسلح باشند ، حرام اعلام کرده است

زمان انتشار خبر: سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۴۵

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، علی الحلبی از برجسته ترین شیوخ سلفیه در اردن است که بر مرکز مطالعات علمی امام البانی نظارت دارد.

 

حلبی حرام بودن ریختن خون صهیونیست ها را در نوار ویدیویی که در پایگاه های ارتباط اجتماعی پخش شده توجیه کرده و گفته است ریختن خون سرباز صهیونیست در صورتی که در جنگ رو در رو نباشد حرام است و نیرنگ محسوب می شود.

 

این وهابی افزوده است کشتن هنگام رویارویی و زمان جنگ اعلام شده جایز است و اگر او در امنیت باشد و کسی به او نیرنگ بزند و بکشد این جایز نیست.

 

حلبی برای آنکه برای فتوایش دلیلی بیاورد افزود شیخ بن باز(مفتی معدوم سعودی‌ها) به شیخ احمد شاکر در زمان اشغالگری انگلیس در مصر نامه‌ای فرستاد و احمد شاکر فتوای قتل هر انگلیسی را صادر کرده بود و بن باز به او گفته بود این درست نیست چرا که معاهدات قانونی وجود دارد که حقوق و خون آنان را حفظ می کند.

 

حلبی گفت نگاه عاطفی یک چیزی است و نگاه علمی چیز دیگری است.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا می توان سربازانی را که در خیابان مسلح هستند کشت یا خیر گفت پاسخ همان پاسخ قبلی است یعنی حرام است.

 

وی در پاسخ به این پرسش که آیا صحت دارد سربازان اسرائیلی فقط زمانی که به آنها حمله می شود به فلسطینیان حمله می کنند؟ گفت: من در فلسطین زندگی نکرده ام اما برادران ما در آنجا می گویند اگر کسی به یهودیان حمله نکند آنها به او حمله نمی کنند.


تعداد بازدید : 430

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :