اخبار سیاسی

کرکوک جزئی از کردستان است


استاندار کُرد کرکوک می گوید این شهر جزء کردستان است و هیچ بحثی در این باره وجود ندارد.
به گزارش کردپرس، نجم الدین کریم در مصاحبه با سایت المانیتور گفت: رهبران کُرد و پارلمان اقلیم کردستان باید اقداماتی را برای الحاق این شهر به اقلیم کردستان انجام دهند.
وی افزود: هیچ شکی در باره این که کرکوک کردستانی است، وجود ندارد اما برای الحاق آن به اقلیم کردستان باید مسئله رفراندوم را پی گیری کرد. اما مسئله رفراندوم در بن بست قرار گرفته و اکنون کسی درباره آن صحبتی نمی کند
عضو ارشد حزب اتحادیه میهنی کردستان عراق تاکید کرد نیروهای پیشمرگ کرد از این شهر در مقابل داعش دفاع کرده اند و از آن دست نخواهند کشید زیرا ارتش عراق با آمدن داعش فرار کرد.
وی در عین حال با اشاره به این که همه جمعیت شهر کُرد نیستند و اقوام دیگر مانند اعراب و ترکمانها نیز در آن زندگی می کنند، تاکید کرد باید وضعیت خاصی را برای این شهر در داخل اقلیم کردستان در نظر گرفت.
نجم الدین کریم تاکید کرد 500000 عرب سنی که بر اثر حملات داعش به کرکوک آمده اند باید در نهایت این شهر را ترک کنند و حق ندارند در رفراندوم شرکت کنند.
استاندار کرکوک درباره حضور نیروهای نظامی شیعی عراق در کرکوک گفت: به آنها گفته ایم به شما نیازی نداریم و هر گونه ورود آنها به کرکوک باید با هماهنگی با ما صورت بگیرد./

تعداد بازدید : 367

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :