اخبار سیاسی

درخواست گورباچف برای همکاری بین المللی ضد داعش


درحالی که برخی قدرتهای غربی ازجمله آمریکا و متحدان عرب آنها درعمل رغبتی برای مبارزه با گروه تروریستی داعش ندارند، "میخاییل گورباچف" آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق خواستار همکاری کشورهای جهان در مبارزه با این گروه تروریستی شد.
به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا) به نقل از ایتارتاس،"میخاییل گورباچف" درباره لزوم مبارزه با گروه تروریستی داعش گفت:  همه کشورهایی که با تروریسم مبارزه می کنند باید برای هماهنگی اقدامات خود علیه گروه تروریستی داعش، با یکدیگر  مذاکره و گفت وگو کنند.
 
رهبر اتحاد جماهیر شوروی سابق با تأکید بر اینکه حل مساله تروریسم با شیوه های نظامی امکان پذیر نیست، گفت: مبارزه با تروریسم باید در سطح جهانی در اولویت باشد و باید در این رابطه هماهنگی بین نیروهای نظامی و سازمان های اطلاعاتی کشورهای جهان افزایش بیابد.
 
آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی درباره اقدامات مشترک کشورهای جهان در مبارزه باتروریسم خاطرنشان کرد: باید در کوتاه ترین زمان و با تلاشهای همه کشورها، توافقنامه بین المللی مبارزه با تروریسم امضا شود و در این سند مواردی همچون منع تحویل سلاح به سازمان های تروریستی و قطع هر گونه کمک مالی به این گروه‌ها قید شود. همچنین باید هر گونه حمایت اخلاقی از تروریسم را منع کرد.
 
وی افزود: نمونه بارز حمایت غرب و آمریکا از تروریسم، کمک های مالی و نظامی این کشورها و متحدان عربی و منطقه ای آنها از گروه های تروریستی است و حتی اطلاعات موثقی دال بر حمایت پنهانی آمریکا و متحدانش از داعش وجود دارد.

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۰      کد مطلب: 215037

تعداد بازدید : 117

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :