اخبار تکفیری ها - داعش

ولایتی در جمع خبرنگاران:
قطعنامه شورای امنیت برای قطع کمک به داعش دیرهنگام بود


رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: قطعنامه سازمان ملل در خصوص قطع کمک به داعش بسیار دیرهنگام بود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اکبر ولایتی در حاشیه سخنرانی خود در ستاد نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که صبح امروز با عنوان «بررسی مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی» صورت گرفت، در جمع خبرنگاران در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه ارزیابی شما از قطعنامه سازمان ملل در خصوص قطع کمک به داعش چیست؟ اظهار داشت: قطعنامه قطع کمک به داعش بسیار دیرهنگام بود. بعد از اینکه داعش مقدار زیادی خرابی ایجاد کرد و جنایت‌های متعددی در عراق، سوریه و نیجریه تحت عناوین مختلف مرتکب شده‌اند، موجب رسوایی غربی‌ها شدند و آنها را مجبور به این کار کردند.

وی افزود: داعش با پشتوانه غربی‌ها و عوامل آنها در منطقه ایجاد شدند. مقاومت مردم عراق، سوریه و کسانی که به این دو کشور کمک کردند، مثل ایران باعث شد داعش شکست بخورد؛ در حقیقت یک سبوی شکسته به حساب می‌آید.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان اینکه تاریخ مصرف داعش به پایان رسیده است، گفت: دیگر داعش کارآیی ندارد و به همین دلیل در این زمان آن را محکوم می‌کنند؛ این کار خوبی است اما غربی‌ها و همکاران منطقه‌ای آنها باید پاسخگوی جنایات این گروه باشند.

ولایتی با تاکید بر اینکه کسانی که داعش را به وجود آورده‌اند، باید در مجامع بین‌المللی و دادگاه‌های بین‌المللی محاکمه شوند، گفت: اینها باید به عنوان جنایتکاران جنگی، محاکمه شوند.

وی در خصوص خط قرمز بودن بشار اسد برای ایران، گفت: دولت سوریه و شخص آقای بشاراسد ظرف پنج سال گذشته توانسته است در مقابل یک جنگ کوچک ولی بسیار مهم بین‌المللی بایستد. چندین کشور قدرتمند دنیا با عوامل منطقه‌ای خود، پنج سال است که علیه دولت و ملت سوریه می‌جنگد و این دولت ایستادگی کرده است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: اگر بخواهند در داخل سوریه رأی‌گیری کنند، قطعاً به وفاداری آقای بشاراسد پیدا نمی‌کنند و در دو سال پیش هم دیدیم که ایشان در انتخابات رأی آوردند و دولت ایران، دولت سوریه را دولتی مقاوم و وفادار به خط مقاومت و مردم سوریه می‌داند.

ولایتی با تاکید بر اینکه کسانی که در خارج از سوریه هستند، حق ندارند برای مردم سوریه تصمیم بگیرند، گفت: دولت آینده سوریه باید توسط مردم این کشور انتخاب شود و به هیچ وجه از خارج از این کشور نباید تصمیم گرفته شود.

وی در خصوص اوضاع نیجریه و روند بیداری اسلامی گفت: بیداری اسلامی در نیجریه سابقه ۲۰۰ ساله دارد. در تحولات اخیر، علامه زکزاکی که یکی از مبارزان بسیار بزرگ و خستگی‌ناپذیر نیجریه است، با توجه به عقایدی که دارد و پیروی از اهل‌بیت(ع) توانسته است بیعت تعداد زیادی از مردم نیجریه را بدست آورد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل ادامه داد: در گذشته تشیع به این شکل در نیجریه وجود نداشت و جاذبه انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی که توسط ایران در دنیا پرچمداری می‌شود، توانسته است ظرف چند سال میلیون‌ها نفر از مردم نیجریه را به راه امام (ره) و مقام معظم رهبری هدایت کند.

ولایتی با تاکید بر اینکه کسانی که از عوامل بیگانه هستند و در ارتش نیجریه حضور دارند، در اربعین حسینی به مسلمانان نیجریه که در حال راهپیمایی بودند، حمله کردند تصریح کرد: آنها می‌خواستند کسی دیگر این راه صحیح را ادامه ندهد و دیدیم که مظلومیت شیعیان نیجریه موجب رشد آنها شده است و در سال‌های آینده تظاهرات بسیار بزرگتری در سالگرد اربعین حسینی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: به صورت جدی خواستار این هستیم که شیخ زکزاکی از محاصره درآمده و مورد احترام قرار گیرد و کسانی که به وی حمله کرده‌اند، مورد محاکمه قرار گیرند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه ایران برای تامین امنیت خود چه اقداماتی را انجام می‌دهد؟ گفت: جمهوری اسلامی ایران به عنوان قدرتمندترین کشور منطقه، حافظ امنیت است و از تمام کشورهای منطقه و تمامیت ارضی آنها در صورتی که درخواست داشته باشند، حمایت می‌کند. ایران به خواست دولت عراق و سوریه به آنها کمک کرده است.


شناسهٔ خبر: 3003570 - شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۰


تعداد بازدید : 166

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :