اخبار دینی

استاد دانشگاه کردستان:
توهین به اعتقادات شیعه و سنی حرام است


استاد دانشگاه کردستان در همایش روحانیون شیعه و سنی در مریوان با اشاره به اینکه مذهب به معنای شیوه و روش است، گفت: شرط برادری و مسلمانی ایمان است و هر گونه توهین به اعتقادات شیعه و سنی حرام است.

به گزارش خبرنگار زریوار خبر، عبدالسلام کریمی استاد دانشگاه کردستان در همایش روحانیون شیعه و سنی در مریوان با اشاره به اینکه مذهب به معنای شیوه و روش است، اظهار داشت: مذاهب اسلامی باید با وحدت و چنگ زدن به ریسمان الهی، نقشه های تکفیرها و دشمنان اسلام را خنثی کنند و در مقابل آنان بایسند.


وی در این همایش با بیان اینکه شرط برادری و مسلمانی ایمان است، اظهار داشت: توهین به اعتقادات شیعه و سنی حرام است و به قول بیانات مقام معظم رهبری جزء خط قرمز نظام است.


وی در جمع علماهای اهل تسنن و اهل تشیع و برخی از مسئولین ادارات این شهرستان که در سالن اجتماعات ارشاد اسلامی مریوان و با همت سپاه این شهرستان برگزارشد، گفت: دشمنان اسلام با استفاده از خود اسلام و ایجاد فتنه در میان مسلمانان قصد مقابله با آن را دارند.

 

وی ادامه داد: دشمنان اسلام هدفی جز القای اسلام ستیزی و اسلام گریزی در اذهان عمومی ندارند. و اسرائیل، آمریکا به عنوان سردمدار دشمنی با اسلام، مستقیم به اسلام حمله نمی کنند بلکه با آموزش گروه های همچون النصر و داعش دین اسلام را به جهانیان خشن و بی رحم معرفی می کنند.


این استاد دانشگاه با اشاره به رسالت پیامبران در دعوت از مردم بر اساس وحدت و یکپارچی بین امت، تصریح کرد: با داشتن وحدت بین مذاهب می توانیم حیله های دشمنان را تشخیص داده و در شرایط حساس تصمیم های عاقلانه و صحیح بگیریم.

 

وی راه های خروج از تکفیر را مراجعه و برگشت به قرآن و سنت، مراجعه به مراجع (مانند امام شافعی(ع) و امام جعفر صادق(ع) وتاکید بر مشترکات عنوان کرد.


وی تأکید کرد: اتحاد بین مسلمین نباید بخاطر و به بهانه دشمن صورت گیرد بلکه باید به اصل خود و اصل برادری دینی انجام شود.

انتهای پیام/

پنجشنبه 26 آذر 1394 / 12:48|کد خبر : 2341


تعداد بازدید : 229

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :