اخبار سیاسی

حمله‌ تند ابوبکر بغدادی به‌ کُردها


رهبر داعش در یک فایل صوتی، کردها را عامل و آلت دست نیروهای بیگانه‌ توصیف کرده‌ و ضمن تاکید بر حفظ روحیه‌ عناصر داعش و بی تاثیر بودن حملات روسیه‌ به‌ این گروه کشورهای اروپایی و همچنین اسرائیل را به‌ حملات تروریستی تهدید کرد.
به‌ گزارش خبرگزاری کردپرس: ابوبکر بغدادی خلیفه‌ خو‌دخوانده‌ گروه تروریستی داعش در فایل صوتی منتسب به‌ وی که‌ در حساب های اینترنتی متعلق به‌ داعش در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده‌ است؛ در تلاش برای تقویت و حفظ روحیه‌ عناصر خود ضمن اذعان به‌ شکست این نیروها در بسیاری از میدان های جنگی و از دست دادن بخشی از قلمرو داعش؛ حملات اخیر روسیه‌ و ائتلاف بین المللی علیه‌ این گروه را بی اثر خواند.
رهبر داعش در این فایل صوتی 25 دقیقه‌ای که‌ اعتبار آن هنوز تائید نشده‌ است، با تاکید بر پیروزی این گروه تروریستی، آمریکا، روسیه‌ و دیگر کشورهای ائتلاف را شکست خورده‌ توصیف کرده‌ و با حمله‌ به‌ کردها نیز آنان را عامل و آلت دست بیگانگان دانسته‌ و می گوید که‌ آمریکا و روسیه‌ و دیگر کشورها جرات مقابله‌ مستقیم با داعش را نداشته‌ و در عوض کُردهای بیگانه‌پرست را به‌ میدان جنگ می فرستند.
وی در بخش دیگری از این پیام کُردها را مرتد خطاب کرده‌ و تاکید می کند که‌ باید عربستان و دیگر کشورهای اسلامی به‌ آنان حمله‌ می کردند.
این در حالی است که‌ گروه داعش طی ماه‌های گذشته‌ در میدان های جنگ عراق و روسیه‌ متحمل شکست های سنگینی شده‌ و مناطق بسیاری از جمله‌ شنگال توسط نیروهای کُرد از تحت اشغال این گروه خارج شد و حملات گسترده‌ اخیر آنان به‌ مواضع پیشمرگ های کُرد نیز با تلفاتی سنگین به‌ شسکت انجامید.
ابوبکر بغدادی همچنین به عربستان سعودی به خاطر تشکیل ائتلافی از کشورهای مسلمان علیه این گروه حمله کرده است و گفته: "اگر این ائتلاف، اسلامی بود، خودش را از اربابان یهودی و صلیبی‌اش رها می‌کرد و کشتن یهودیان و آزادی فلسطین را هدف خود قرار می‌داد."
بغدادی همچنین اسرائیل را تهدید کرده و به اسرائیلی‌ها هشدار داده که "ای یهود، ما فلسطین را فراموش نکرده‌ایم و فراموش نخواهیم کرد."

کد مطلب: 97844  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۶  |  ساعت: ۱۱ : ۳۴


تعداد بازدید : 165

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :