اخبار سیاسی

مشکل تعدادزیادی ازواحدهای تولیدی راکدکردستان دانش بنیان نبودن است


سنندج- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: مشکل تعداد زیادی از واحدهای تولیدی تعطیل وراکد استان دانش بنیان نبودن است.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد دره‌وزمی امروز یکشنبه در ششمین جلسه ستادفرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که در سالن شهدای گمنام استانداری تشکیل شد، گفت: یکی از مشکلات و خلاء های اصلی جامعه ما متکی نبودن واحدهای تولیدی  اعم از صنعتی و کشاورزی و خدمات به دانش وعلم روز است.

وی عنوان کرد: برقراری ارتباط بین واحدهای دانشگاهی وتولیدی یکی از راه حل های رفع مشکل مذکور و کمک به توسعه تولیدات و محصولات واحدهای موجود در استان است.

وی اظهارداشت: ۱۴۰ واحد صنعتی دراستان تعطیل و راکد است که تعداد زیادی از آنها مشکل سرمایه ندارد بلکه به دلیل برخوردارنبودن از تکنولوژی و علم روز در مجموع دانش بنیان نبودن، قادر به ادامه فعالیت نبوده اند.

رییس دانشگاه کردستان هم در این جلسه با اشاره به وجود یک هزار عضو هیئت عملی در مراکز دانشگاهی سطح استان، گفت: این تعداد عضو هیئت عملی ظرفیت ارزشمندی در راستای توسعه استان است.

فردین اخلاقیان بیان کرد: شرکت های دانش بنیان به منظور هم افزایی علم و ثروت و تخصص و تجاری سازی نتایج تحقیقات انجام شده تشکیل شده و می شوند.

وی ادامه داد: طبق آیین نامه دانشگاه اعضای هیئت علمی برای ارتقای رتبه علمی خود باید مقالاتی را در نشریات برجسته دنیا منتشر کنند.

وی اضافه کرد: اگر آیین نامه دانشگاه در رابطه مذکور تغییر کند و ارتقای مرتبه علمی اساتید براساس طرح های کاربردی آنها انجام شود تحول بزرگی روی خواهد داد و اینگونه اساتید به سمت کارهای دانش بنیان سوق داده می شوند.
شناسهٔ خبر: 3760492 - یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳

تعداد بازدید : 194

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :