اخبار سیاسی

سلامت جامعه اولین مولفه برای تحکیم بنیان خانواده است


سنندج – مدیر کل تبلیغات اسلامی کردستان، سلامت جامعه را بهترین مولفه در راستای تحکیم بنیان خانواده عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مختار کرمسی صبح امروز در کمیته حجاب و عفاف استان کردستان اظهار داشت: سلامت جامعه یکی از مولفه های مهم و اصلی در راستای تحکیم بنیان خانواده هاست و در همین راستا انتظار می رود که این مهم مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی گفت: تقویت جامعه‌ای خانواده محور برپایه الگوی اسلامی رسالت دستگاه‌های فرهنگی است و همه باید براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری در این راستا فعالیت کنند.

حجت‌الاسلام مختار کرمی اظهار کرد: جامعه‌ای که سلامت کامل اخلاقی داشته باشد خانواده در آن از استحکام کافی برخوردار خواهد بود.

وی بیان کرد: ما باید همه توان خود را برای تقویت و استحکام خانواده‌ها به عنوان بنیادی‌ترین نهاد به کار ببریم و از هیچ تلاشی دریغ نورزیم.

وی از حجاب به عنوان مولفه‌ای برای ایجاد امنیت بانوان یاد کرد و افزود: زنان به هر اندازه که متین‌تر و باوقارتر باشند حرمتشان محفوظ خواهد بود و ارزش و احترامشان افزایش می‌یابد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان علت بسیاری از بیماری‌های روانی در دنیای غرب را آزادی اخلاقی و جنسی و تحریکات فراوان دانست و یادآور شد: نبود حریم بین زن و مرد بی‌بندوباری را به ارمغان می‌آورد و برهم زننده آرامش روانی خواهد بود که حجاب می‌تواند این صدومات روحی را دور کند.

حجت‌الاسلام کرمی مبارزه با این دسته از آسیب‌ها را نیازمند تغییرات اساسی اجتماعی برشمرد و گفت: آموزش یکی از مولفه‌هایی است که می‌تواند خانواده و اجتماع را به سمت و سوی درست هدایت کند.

وی بیان کرد: خداوند متعال به عنوان خالق بشر بر تمامی رموز آفرینش عالم است و زیبایی، امنیت و تعالی انسان‌ها به ویژه بانوان را در عفاف و حجاب می‌داند.

وی عنوان کرد: حجاب و عفاف تاثیر فراوانی بر کاهش آسیب‌های اجتماعی دارد که می‌توان گفت طلاق از پیامدهای زیان‌بار بی‌عفتی و بدحجابی است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان اضافه کرد: پیشنهاد می‌شود در این راستان برنامه‌های مختلف آموزشی از جمله کارگاه‌های آموزشی، گفتمان‌های دینی، ترویج ازدواج‌های موفق در راستای تحکیم بنیان خانواده‌ها، آموزش مهارت‌های زندگی در دبیرستان‌ها و برگزاری نشست‌های تخصصی و غیره در استان برگزار شود.
شناسهٔ خبر: 3764484 - پنجشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸

تعداد بازدید : 210

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :