اخبار سیاسی

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج:
قضات درحکم های مالیاتی وضعیت اقتصادی جامعه رامدنظر قرار دهند


سنندج- رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج از قضات هیات های حل اختلاف مالیاتی خواست درصدور حکم های مالیاتی خود وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه را هم در نظر داشته باشند.
سیدکمال حسینی امروز یکشنبه در یازدهمین جلسه هیات نمایندگان دوره هشتم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج که با دستورکاربررسی مشکلات فعالین اقتصادی در هیات های حل اختلاف مالیاتی تشکیل شد، گفت: در ناملایمات اقتصادی کشور و بحران ها و تحریم های اقتصادی صدمات جبران ناپذیری به کالبد اقتصادی کشورمان و بنگاه های اقتصادی وارد شده است.

وی عنوان کرد: یکی از اثرات زیانبار مسائل مذکور تعطیلی بسیاری از واحدهای تولیدی و رشد بیکاری بود که موجب تحمیل هزینه ای زیادی برای مردم، دولت و نظام شده است.

وی اظهارداشت: در سطح تصمیم گیری کلان برای درمان این مشکلات دولتمردان دولت تدبیر وامید سه نسخه شامل رونق تولیدات صادرات محور که نیازمند جذب سرمایه گذار بود، تامین بودجه از محل تولیدات غیر نفتی و پرداختن به اصل ۴۴ قانون اساسی را پیچیدند.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج ادامه داد: تامین بودجه از محل اخذ مالیات نیازمند فاکتورهای زیادی است که این مهم هم در کشور وهم دراستان ما ضعیف است.

حسینی بیان کرد: نبود ثبات و امنیت اقتصادی ناشی از نوسانات ارزی، گسترده بودن بیش از حد اقتصاد در بخش دولتی و نبود ساختار اقتصادی مناسب تولیدمحور  و نبود قوانین و مقررات حمایت کننده از تولید از جمله مهمترین مشکلات حوزه اقتصادی ما است.

وی با اشاره به اینکه دولت و مردم در تلاش برای حل مشکلات اقتصادی هستند، اظهارداشت: همه کم یا زیاد وظیفه ای با موضوع برخورد می کنند لذا برخلاف سیاست های تدوین شده دولت، هنوز رونق اقتصادی حاصل نشده است.

وی اضافه کرد: متاسفانه بیشتر مسئولان به دنبال تفکر وظیفه محوری هستند و برای آنها خروجی کارها و اقدامات زیاد اهمیتی ندارد.

ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به دعاوی فعالان اقتصادی در دادگستری کردستان

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج عنوان کرد: اگر مالیاتی متناسب با عملکرد کنونی واحدهای تولیدی تعیین نشود و بیشتر از میزان درآمد و هزینه های این واحدها این اقدام انجام گیرد بی شک شاهد تعطیلی بیشتر این واحدها خواهیم بود.

حسینی ادامه داد: ما از قضات هیت های حل اختلاف مالیاتی درخواست داریم که وضعیت اقتصادی امروز جامعه را هم در حکم های صادره خود مد نظر داشته باشند.

وی از ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به دعاوی فعالان اقتصادی در دادگستری استان خبردادو عنوان کرد: از این به بعد دعاوی فعالان اقتصادی در این شعبه مورد رسیدگی قرار می گیرد.شناسهٔ خبر: 3918065 - یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۸

تعداد بازدید : 144

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :