اخبار فرهنگی

معاون پارلمانی وزیر ارشاد در گفتگوی اختصاصی با کردپرس؛
حکم مدیرکلی رحیم جعفری برای کرمانشاه مجدداً بررسی می شود / ظرف یک هفته وضعیت مدیریت ارشاد کرمانشاه مشخص می شود


سرویس کرمانشاه _ معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه حکم مدیرکلی رحیم جعفری برای مدیریت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه مجدداً مورد بررسی قرار می گیرد، اظهار داشت: ظرف یک هفته آینده تکلیف مدیریت ارشاد کرمانشاه مشخص می شود

سید هادی حسینی در گفتگو با خبرنگار کردپرس پیرامون دلایل تعویق معارفه مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، گفت: با توجه به اینکه وزارت ارشاد بنا را بر پرهیز از مناقشات و به چالش کشیده شدن استان نهاده است، در وزارت خانه موضوع مطرح و معارفه آقای جعقری به تعویق افتاد.

وی در پاسخ به اینکه آیا این تصمیم وزارتخانه به دنبال تذکر روز گذشته نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی صورت گرفته است یا خیر، اذعان داشت: همه وزرا عادت دارند در طول روز تذکراتی را از سوی نمایندگان داشته باشند.

حسینی تصریح کرد: نماینده کرمانشاه غیر بومی بودن این مدیر را مطرح کرده بودند که ما اعتقاد داریم اولاً ایشان ایرانی و مسلمان هستند و پیش از این سابقه مدیرکلی ارشاد استان کرمانشاه را نیز دارند و نیز 20 سال در استان سکونت داشته اند که این خود به نوعی می تواند بومی محسوب گردد.

وی ادامه داد: در ثانی قرار نیست هرکس در استان خود مدیریت کند، با اینکار قدرت پرواز و فرصت ترقی از مدیران گرفته می شود.

معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص آینده مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه بیان کرد: سعی ما بر این است در اولین فرصت حداقل ظرف مدت یک هفته با هماهنگی و بررسی بیشتر با مسئولین استان و نمایندگان تصمیمات خوبی برای این حوزه گرفته شود و وضعیت مدیریت این مجموعه مشخص گردد.

وی با تاکید بر اینکه حوزه فرهنگ باید محل تضارب آرا باشد نه مناقشه تا فرهنگ اصیل ایرانی بیش از پیش اعتلا یابد، در خصوص وضعیت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمانشاه تا تعیین مدیر جدید گفت: با توجه به اینکه هنوز پست از آقای رحیمی زنگنه تحویل گرفته نشده است فعلاً ایشان به عنوان مدیر استان فعالیت خواهد کرد.

حسینی پیرامون پذیرفته شدن استعفای ابراهیم رحیمی زنگنه نیز بیان داشت: اگر استعفای ایشان در فضای بیرون از وزارت خانه مطرح نمی شد، حداقل تا پایان دولت می ماندند.

معاون پارلمانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: طرح استعفا در بیرون کار درستی نبود و آقای زنگنه بی احتیاطی کرد و اگر استعفای خود را با شخص وزیر و درون خانواده مطرح می کرد، نه تنها وزیر موافقت نمی کرد بلکه جایگاه ایشان محکم تر می شد.

پیش از این پس از پذیرش استعفای ابراهیم رحیمی زنگنه، از سوی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی حجت الاسلام رحیم جعفری به عنوان مدیرکل جدید استان کرمانشاه حکم گرفتند که قرار بود صبح امروز برنامه معارفه ایشان برگزار گردد که بنا به دلایلی که ذکر شد این مراسم با وجود سفر معاون وزیر به کرمانشاه کمتر از 24 ساعت مانده به برگزاری مراسم لغو شد.

 

کد مطلب: 124942  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۲/۹  |  ساعت:


تعداد بازدید : 113

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :