اخبار سیاسی

سرمایه گذاری در روستای تودار ملا سنندج توجیه اقتصادی دارد


سنندج- استاندار کردستان سرمایه گذاری در روستای تودار ملا از توابع سنندج را به دلیل قرار گرفتن در مسیر ترانزیت از مرکز کشور به مرز باشماق دارای توجیه اقتصادی خواند.
پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، عبدالمحمد زاهدی به مناسبت هفته منابع طبیعی به روستای تودار ملا از بخش کلاترزان سنندج رفت و علاوه برکاشت درخت وبازدید از طرح اجرا شده ۸۲۰ هکتاری درختان مثمر در جمع مردم این روستا حاضرشد و گفت: مشارکت دادن مردم در اجرای طرح ها و پروژه ها نتایج مطلوبتری به دنبال دارد.

وی عنوان کرد: هرجا و در هر زمینه ای به مردم اعتماد شده است وآنها را در اجرای طرح ها سهیم کرده ایم موفقیت بیشتری بدست آمده است.

وی با بیان اینکه اگر مردم نقش منابع را در معیشت خود مشاهده کنند حفاظت وهمکاری لازم را انجام خواهند داد، اضافه کرد: بنا به گزارشات از زمان اجرای این طرح درختکاری در منطقه هیچ آتش سوزی و تخریب منابع طبیعی روی نداده و این نشان از نقش مهم مردم در به ثمر نشستن طرح ها و همکاری آنان است.

زاهدی با بیان اینکه اجرای این طرح توسط منابع طبیعی و همکاری بسیار قابل توجه مردم می تواند یک الگو برای استان وکشور باشد، ادامه داد: این نوع همکاری و مشارکت مردم مسئولان را به تلاش برای خدمتگذاری بیشتر ترغیب و تشویق می کند.

استاندار کردستان بیان کرد: بنا به تجربه ومشاهدات عینی مشارکت مردم و همراهی آنان با مسئولان در همه بخش های سیاسی، اقتصادی، امنیتی، اجتماعی وفرهنگی نتایج بدست آمده بسیار مطلوبتر است.

وی کاشت درخت مثمر در اجرای این طرح را سیاستی قابل قبول دانست و گفت: با به ثمر نشستن این طرح علاوه برافزایش سطح معیشت و رفاه مردم منطقه راه را برای سرمایه گذاری درصنایع تبدیلی، بخش های فرآوری وبسته بندی هموار می کند.

زاهدی اجرای این طرح را مصداقی دقیق از سیاست های اقتصاد مقاومتی خواند و گفت: چنین کارهایی هم درون زاست و هم می تواند با ذهنیت صادرات برونگرایی را مورد توجه قرار دهد.

وی روستای تودارملا را در مسیر ترانزیت از مرکز کشور به مرز باشماق دانست و عنوان کرد: با توجه به در مسیر بودن این بخش هرگونه سرمایه گذاری کاملا توجیه اقتصادی دارد و می طلبد نظر سرمایه گذاران را به این بخش جلب کرد.

وی همچنین عزم دولت را برای خدمتگذاری بیشتر با توجه به اشتیاق مردم در اجرای طرح های گوناگون را جزم دانست و ادامه داد: تلاش می کنیم بعضی از مشکلاتی که در بخش کلاترزان وجود دارد با تخصیص اعتبارات بیشتر مرتفع کنیم.

زاهدی در ادامه گریزی به وضعیت مالی دولت در سال گذشته زد و گفت: خوشبختانه با به نتیجه رسیدن برجام وافزایش قیمت نفت دست دولت برای عمران وآبادانی مناطقی نظیر کردستان بازتر خواهد شد.

با حضور استاندار کردستان در بخش کلاترزان و روستای تودارملا از توابع سنندج ۸۲۰ هکتاروکاشت ۳۲۰ هزار نهال طرح درختکاری گونه های مثمراجرا شده است که بعد از سه سال و وبا به ثمر رسیدن این درختان از هرهکتار ۲۱ میلیون تومان محصول برداشت خواهد شد.

برای اجرای این طرح ۲۰ میلیارد ریال از محل سفر ریاست جمهوری به کردستان برای جنگل کاری و احیا مراتع هزینه شده است.
شناسهٔ خبر: 3924382 - دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۸:۴۵

تعداد بازدید : 186

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :