اخبار سیاسی

 ضمن مسئول دانستن حزب دمکرات در رویدادهای شنگال؛
جنبش تغییر نسبت بە بروز جنگ داخلی میان کُردها هشدار داد


سرویس عراق و اقلیم کردستان - فراکسیون جنبش تغییر (گوران) در پارلمان کردستان، ضمن مسئول دانستن حزب دمکرات (پارتی) در ناآرامی‌های شنگال، نسبت به بروز جنگ داخلی میان کُردها هشدار داد.
 فراکسیون جنبش تغییر در پارلمان کردستان عراق، طی بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن کشتن یک دختر ایزدی در شنگال، حزب دمکرات کردستان را در این زمینه مسئول دانسته، نسبت به شعله‌ور شدن جنگ داخلی میان کُردها هشدار داد.
در این بیانیه آمده‌است که ایزدی ها از نقطه‌نظر امنیتی و سیاسی در شرایط حساسی قرار داشته، نیازمند آرامش و مراقبت هستند و این در حالی‌است که نیروهای وابسته به حزب دمکرات کردستان به آنها اجازه ابراز عقیده و تظاهرات را نداده و با گلوله پاسخ آن ها را می‌دهند.
همچنین اشاره شده‌است که کشتار معترضان و تیراندازی به آنها برخلاف تمامی اصول دمکراسی بوده و حزب دمکرات کردستان در این زمینه مسئول است.
جنبش تغییر تاکید کرده است اینگونه رفتارها ممکن است منجر به وقوع جنگ داخلی میان کُردها شده و بیشترین آسیب را به مسئله کُردها در عراق وارد نماید.
در این اطلاعیه همچنین بر لزوم احترام به دیدگاه سیاسی و خواسته‌های ایزدی‌ها و تعامل با آنها بر اساس اصول میهنی و دمکراتیک تاکید شده‌است.کد مطلب: 126071  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۱۲/۲۶  |  ساعت: ۱۳ : ۵۶

تعداد بازدید : 352

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :