اخبار فرهنگی

رییس دفتر ریاست سازمان میراث فرهنگی کشور:
رقص کردی یکی از زیباترین و پرشورترین آیینهای کهن ایران اسلامی است


سنندج- رییس دفتر ریاست سازمان میراث فرهنگی کشور در بازدید از اجرای مراسم نوروزگاه در کردستان گفت: رقص کردی (هه لپه رکی) یکی از زیباترین و پرشورترین آیین های کهن ایران اسلامی است.
رییس دفتر رییس سازمان میراث فرهنگی کشور به همراه مدیرکل میراث فرهنگی کردستان و جمع دیگری از مسئولان استانی ظهر امروز از برگزاری آیین های نوروزگاه، نمایشگاه صنایع دستی و ستاد اسکان آموزش و پرورش بازدید کردند.
رییس دفتر ریاست سازمان میراث فرهنگی کشور در این بازدیدها با تشکر و قدردانی از اقدامات شایسته اداره کل آموزش و پرورش کردستان گفت: آموزش و پرورش همواره یکی از ارگان‌های تلاشگر در امر خدمات رسانی به گردشگران نوروزی بوده اند ودر کردستان این خدمات رسانی به گردشگران با حس بسیار زیبای مهمان نوازی و انسان دوستی همراه است.
زهرا ناطقی در دیدار از اجرای آیین های نوروزگاه در محل عمارت خسروآباد نیز با اعلام حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور از سنت ها و آیین های کهن فراموش شده به منظور زنده نگه داشتن آنها افزود: رقص کردی (هه لپه رکی) یکی از زیباترین و پرشورترین آیین های کهن ایران اسلامی است.  
وی ضمن تمجید از فعالین و کارکنان اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان اظهار داشت: در کردستان همه امکانات و تسهیلات مهیایی حضور گردشگران داخلی و خارجی است.
وی ضمن دعوت از تمامی هم وطنان برای مسافرت به کردستان و دیدار از این همه زیبایی و شکوه، گفت: اکثر مناطق ایران اسلامی دارای جاذبه های گردشگری است و می طلبد مسئولان و اهالی رسانه باید در معرفی بیشتر این آثار تلاش بیشتری کنند.


شناسهٔ خبر: 3941341 - پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۶

تعداد بازدید : 166

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :