اخبار اجتماعی

قائم‌مقام کمیته امداد کردستان:
۱۵هزار مددجوی کمیته امداد کردستان از خدمات مشاوره بهره مند شدند


سنندج - قائم‌مقام کمیته امداد کردستان عنوان کرد: این نهاد سال گذشته به بیش از ۱۵ هزار مددجوی خود خدمات مشاوره و راهنمایی ارائه کرده است.

رضا طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار مهر گفت: یکی از خدمات فرهنگی این نهاد که باهدف کمک به‌سلامت روان و همچنین جلوگیری و کاهش آسیب‌های روانی و اجتماعی مددجویان تحت حمایت انجام می‌شود، ارائه خدمات مشاوره و راهنمایی است.

وی با اشاره به اینکه خدمات فرهنگی یکی از خدمات این نهاداست که در کنار خدمات حمایتی به مددجویان و خانواده‌های تحت حمایت ارائه می‌شود، عنوان کرد : ۱۵ هزار و ۶۰۰ نفر از خانواده‌های تحت حمایت از طریق این نهاد در سال ۹۵ خدمات مشاوره و راهنمایی دریافت کردند.

وی اظهار داشت: هشت هزار و ۵۰۰ مورد از این خدمات مربوط به مددجویان شهری و ۶ هزار و ۱۱۵ مورد مددجویان روستایی است.

قائم‌مقام کمیته امداد کردستان بیان کرد: خدمات مشاوره‌ای و راهنمایی انجام‌شده بیشتر در بین زنان سرپرست خانوار، همسران جوان، جوانان در آستانه ازدواج، دانش آموزان و دانشجویان، دختران بازمانده از تحصیل و سالمندان انجام‌شده است.

طاهری گفت: موضوعات این مشاوره‌ها بیشتر در رابطه با موضوعات خانوادگی، مشاوره قبل از ازدواج، مشاوره تحصیلی، مشکلات ارتباطی، اعتیاد و ناسازگاری بین اعضاء خانواده و اختلالات خلقی و عاطفی بوده است

وی افزود: در صورت نیاز به درمان، مددجویان به مراکز تخصصی روانشناسی و روان‌پزشکی ارجاع داده خواهند شدشناسهٔ خبر: 3944159 - سه‌شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۴

تعداد بازدید : 115

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :