اخبار اجتماعی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان:
۳۳۰۰ نفر در کردستان بیمه بیکاری دریافت می کنند


سنندج- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: در حال حاضر ۳ هزار و ۳۰۰ نفر دراستان مقرری بگیر بیمه بیکاری هستند.
احمد رشیدی یکشنبه شب در دیدار جمعی از کارگران و تشکلات کارگری استان با نماینده ولی فقیه در استان کردستان که به مناسبت هفته کاروکارگر انجام شد، با اشاره به نامگذاری امسال با عنوان اقتصادمقاومتی، تولیدو اشتغال توسط رهبری، گفت: بی شک تحقق این شعار بدون همت و تلاش قشر کارگر امکان پذیر نخواهد بود.

وی عنوان کرد: تبیین نقش کارگران در اقتصاد مقاومتی، گفتمان سازی مناسب در فضای رسانه ای کشور، مشارکت گسترده ذی نفعان حوزه کاروکارگری و تقدیر از زحمات کارگران از جمله اهداف برگزاری برنامه های هفته کارگر است.

وی اظهارداشت: برگزاری همایش استانی گرامیداشت بسیج کارگری، برگزاری سومین همایش استانی ایمنی و بهداشت حرفه ای، برگزاری جشن کارگری، دیدار با خانواده معظم کارگران و عیادت از کارگران بستری شده از جمله برنامه های ما دراین هفته است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با اشاره به اینکه یکی از رسالت های مسئولان را خدمت به جامعه کارگری است، گفت: از جمله آیتم های خدمات رسانی ما به کارگران بازرسی از کارگاه های تولیدی و صنعتی وخدماتی سطح استان است که در سال گذشته ۹ هزار بازرسی انجام دادیم.

رشیدی اضافه کرد: بالغ بر ۱۲ هزار نفر ساعت آموزش ایمنی کار برای کارگران و ۸ هزار نفر ساعت آموزش برای کارفرمایان در سال گذشته ارائه کردیم.

وی ادامه داد: ارائه آموزش های مذکور منجر به کاهش ۳۰۰ درصدی حوادث کار منجر به فوت در سال ۹۵ نسبت به مدت مشابه آن در سال ۹۴ شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان عنوان کرد: در حال حاضر در سطح استان ۳ هزارو ۳۰۰ نفر مقرری بگیربیمه بیکاری هستند.

وی با اشاره به وجود ۴ هزار فقره دادخواست شکایت کارگران از کارفرمایان دراستان گفت: ۳۴ درصد این میزان دادخواست در سال گذشته منجر به سازش شده است.شناسهٔ خبر: 3966459 - دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۹

تعداد بازدید : 119

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :