اخبار سیاسی

فضای انتخابات در کردستان پرشورو کاملا آرام بود


رییس ستاد انتخابات استان کردستان از برگزاری انتخابات در استان کردستان در فضایی پرشور و آرام برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان؛ علیرضا آشناگر در جمع خبرنگاران گفت: انتخابات در فضایی کاملا آرام  وبدون هیچ مشکلی در سطح  استان در جریان است

وی ضمن تقدیر از حضور مردم برای تعیین مدیریت شوراهای شهر و روستا و ریاست جمهوری، اظهار کرد: امروز به معنای واقعی جشن مردم بود چون در تعیین سرنوشت خود شرکت کردند و این نشان دهنده چهره زیبای مشارکت سیاسی کشور است.

وی افزود: مردم کردستان هم دوشادوش سایر نقاط کشور در خلق این حماسه شرکت کردند.

رئیس ستاد انتخابات کردستان عنوان کرد: بیش از یک هزار و 800 نفر برای شوراهای شهر و روستا در استان ثبت نام کرده بودند که کمتر از 3 درصد آنها رد صلاحیت شدند و به همین میزان هم انصراف دادند.

وی تصریح کرد: در نهایت برای هر کرسی شورای شهر هشت نفر و در روستاها نیز برای هر کرسی 2 نفر رقابت می‌کنند.

آشناگر ادامه داد: خوشبختانه امروز بداخلاقی در جریان انتخابات نداشتیم و ستادهای تبلیغاتی استان نهایت همکاری و همراهی را با ستاد انتخابات داشتند.

وی روند برگزاری انتخابات را آرام و خوب اعلام کرد و گفت: 12 هزار و 400 نفر عوامل اجرایی در استان برای برگزاری انتخابات آموزش داده شدند تا این انتخابات به نحو احسن در استان برگزار شود.

رئیس ستاد انتخابات استان کردستان همچنین از حضور هشت هزار و 500 نفر نیروی نظامی و انتظامی خبر داد که مسئولیت امنیت انتخابات را بر عهده داشتند تا آن را به بهترین شیوه و در مطلوب‌ترین شرایط پوشش دهند.

وی در خصوص علت آغاز شدن انتخابات در کردستان با تاخیر یک ساعته، اظهار کرد: بامداد 29 اردیبهشت ماه 4 نفر از ثبت نام کنندگان شورای شهر تاییر شدند که باید اسامی آنها به دستگاه‌های مستقر افزوده می‌شد و به همین دلیل انتخابات با یک ساعت تاخیر انتخاب شد.

وی با اشاره به اینکه زمان رای گیری در کردستان تا ساعت 23 تمدید شده است، اعلام کرد: رای گیری با دستور وزیر کشور تا ساعت 24 نیز قابل تمدید است.

آشناگر همچنین اعلام کرد: جمعیت استان بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر است که یک میلیون و 181 هزار و 883 نفر واجد شرایط رای در استان داریم که برای این تعداد نیز یک میلیون و 200 هزار تعرفه صادر شده است و تا کنون هیچ گزارشی از کمبود تعرفه در استان نداشته‌ایم.

 


تعداد بازدید : 162

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :