اخبار فرهنگی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان خبرداد:
آغاز آیین جزء‌ و ترتیل‌ خوانی قرآن در مساجد و امامزادگان کردستان


سنندج- مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت: از نخستین روز ماه مبارک رمضان آیین جزءخوانی و ترتیل خوانی قرآن درمساجد وامامزادگان شاخص استان آغاز می شود.

جت الاسلام مصطفی نوروزی به برنامه های اداره کل اوقاف استان در ماه مبارک رمضان اشاره کرد وگفت: همزمان با ماه مبارک رمضان، طرح ضیافت الهی در ۱۰ بقعه متبرکه شاخص استان برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: در قالب این طرح، آیین جزء‌ خوانی و ترتیل‌ خوانی قرآن نیز در مساجد و امامزادگان شاخص از نخستین روز ماه مبارک رمضان آغاز می شود.

وی ادامه داد: ارتقا سطح معرفتی، معارفی و همچنین ایجاد فضای معنوی و انس با قرآن در امامزادگان از جمله اهداف برگزاری این طرح است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان با بیان اینکه بیش از ۲۰ روحانی و مبلغ از حوزه‌های علمیه قم و بومی در مدت برگزاری این طرح در امامزادگان حضور می یابند، در این طرح، روحانیون در ۲ بخش سخنرانی، پرسش و پاسخ، اقامه نماز جماعت و بیان احکام و همچنین حضور در خیمه‌های معرفت فعالیت می‌کنند.

حجت الاسلام نوروزی افزود: امسال همچنین همانند سال‌های گذشته، خیمه‌های معرفت شامل موضوعات مشاوره خانواده، مشاوره ازدواج، تربیت کودکان و همچنین غرفه کودک و نوجوان و تبلیغ چندرسانه‌ای در امامزادگان شاخص برپا می‌شود.

وی اظهار داشت: همچنین برگزاری محافل و سخنرانی‌ها، جشن‌های رمضان به صورت شاد و جذاب از دیگر برنامه‌های ایام ماه مبارک رمضان است تا برنشاط معنوی و قرآنی روزه‌داران افزوده شود.

شناسهٔ خبر: 3989511 - شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳

 


تعداد بازدید : 127

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :