اخبار تکفیری ها - داعش

اخبار نبرد غرب موصل؛
تسلط بر اهداف مهم در محله «الزنجیلی»/آخرین حربه های داعش


تسلط نیروهای پلیس عراق بر اهدافی در محله الزنجیلی، تنگ تر کردن حلقه محاصره الموصل القدیمه و روی آوردن داعش به آخرین حربه ها در مناطق تحت اشغال خود در غرب موصل از آخرین اخبار نبرد موصل است.
النهرین، رائد شاکر جودت رئیس پلیس عراق اعلام کرد: نیروهای پلیس امروز موفق شدند که بر اهداف مهمی در محله الزنجیلی در کرانه راست موصل مسلط شوند.

وی افزود: تک تیراندازان در محله الزنجیلی مستقر شده اند و واحد توپخانه نیز داعشی ها را در شمال الموصل القدیمه هدف قرار داد.

این در حالی است که نیروهای عراقی حلقه محاصره الموصل القدیمه را تنگ تر کرده اند و داعش نیز عوامل انتحاری و تک تیراندازهای خود را در ورودی های این محله مستقر کرده و غیر نظامیان را تهدید کرده است که در صورت تلاش برای خروج یا سرپیچی از فرمان تکفیری ها کشته خواهند شد.

نیروهای عراقی آماده آزادسازی محله های باقیمانده تحت اشغال داعش در غرب موصل می شوند.

صباح النعمان سخنگوی نهاد مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد: نیروهای عراقی آماده بازپس گیری محله های الشفاء و الزنجیلی هستند و هر لحظه محاصره الموصل القدیمه را تنگ تر می کنند تا آن را آزاد کنند.

وی افزود: آمار و ارقامی که درباره تعداد داعشی ها باقیمانده در مناطق تحت اشغال تکفیری ها اعلام شده است دقیق نیست.

النعمان تاکید کرد: داعش به عوامل انتحاری و غیرنظامیان به عنوان سپر انسانی تکیه کرده و این به دلیل افول توان جنگی آنهاست و این در واقع آخرین حربه های داعش است.

این در حالی است که ناظران امور بر این باورند که نیروهای عراقی برای بازپس گیری مناطق باقیمانده تحت اشغال داعش با چالش های مهمی روبرو هستند به ویژه که داعش از ساکنان به عنوان سپر انسانی استفاده می کند و بسیاری از مناطق به ویژه در نزدیکی مسجد النوری را بمبگذاری کرده است.

از سوی دیگر هواپیماهای عراقی با پخش اطلاعیه هایی از ساکنان مناطق تحت اشغال در غرب موصل می خواهند که همکاری قوی با نیروهای امنیتی داشته باشند و از مواضع داعش دوری کنند.

نیروهای حشد شعبی نیز در ادامه پیشروی های خود برای تسلط بر البعاج در غرب نینوا ساعاتی قبل موفق به آزادسازی القحطانیه شده بودند. نیروهای مردمی قبلا القیروان را از لوث داعش آزاد کرده بودند.شناسهٔ خبر: 3990792 - یکشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶

تعداد بازدید : 93

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :