اخبار دینی

امام جمعه اهل سنت قازان قایه:
تکفیر بزرگترین عامل تهدید کننده‌ کیان امت اسلامی است


امام جمعه اهل سنت قازان قایه، گفت: امروزه بزرگترین عامل تهدید کننده‌ کیان امت و مذاهب اسلامی مسئله تکفیر است.

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۸

کد مطلب: 269743

 

«آخوند ناصر قزل» در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تقریب در گلستان، افزود: تکفیر یک پدیده‌ رو به فزونی است که در صورت عدم کنترل و مهار، امکان رشد می‌ یابد.

 

به گفته وی؛ گسترش این پدیده‌ خطرناک موجب وارد آمدن آسیب‌هایی بر فطرت انسان‌ها، آینده‌ جامعه و امت اسلامی می‌شود و به مرور ابعاد بیشتر و کوبنده‌ تری پیدا می‌ کند.

 

مدیر حوزه علمیه اهل سنت عرفانی قازان قایه با اشاره به فعالیت دشمن برای تضعیف قدرت کشورهای اسلامی، اظهار کرد: یکی از بزرگ‌ ترین ثمره‌های این سیاست دشمن، تامین امنیت رژیم غاصب صهیونیستی در منطقه

: یکى از راهبردهاى اساسى دشمنان اسلام و بخصوص دشمنان نظام اسلامى در منطقه، راهبرد ایجاد اختلاف فرقه‌اى و مذهبى و مسئله‌ شیعه و سنى است

است.

 

وی، افزود: یکى از راهبردهاى اساسى دشمنان اسلام و بخصوص دشمنان نظام اسلامى در منطقه، راهبرد ایجاد اختلاف فرقه‌اى و مذهبى و مسئله‌ شیعه و سنى است.

 

آخوند قزل، خشونت را از بارزترین مشخصه های جریانات تکفیری دانست و گفت: برای داعشیان فرقی نمی کند آنهایی را که می کشند چه دین و مذهبی دارد، آنها به راحتی دست به قتل و کشتار انسان ها می زنند.

 

وی، ادامه داد: گروه افراطی داعش هر کسی را که غیر از مسلک آنها باشد گمراه می دانند و مخالفان خود را تکفیر می کنند.

 

امام جمعه اهل سنت قازان قایه با بیان اینکه ایجاد شبهه و ترویج شبهات یکی از خطرات ناشی از تفكر وهابيت است، تصریح کرد: اين گروه، مسائلی را كه همه مسلمان ها به عنوان مسائل اسلامی بر صحت آن ها اتفاق نظر دارند را به عنوان عوامل شرک تبليغ و ترويج مي كنند، اين تبليغات را در راستای تفكر توحيدی وهابيت و جذب مسلمين به اين تفكر و تخطئه و شرک آلود بودن تفكر ساير مسلمين، انجام می دهند.

 

وی، افزود: ترويج شبهات ناشی از تفكر وهابيت خطری است جدی كه لازم است مسلمان ها متوجه آن بوده و برای آن چاره انديشی نمايند.

 

به گفته آخوند قزل؛ به اعتقاد عقیده وهابیت اماکن مذهبی مسلمانان از آثار شرك و بدعت است و درصدد تخریب آنها بر می آیند.

 


تعداد بازدید : 42

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :