اخبار سیاسی

 مورخ و نویسنده آمریکایی:
روابط آمریکا و ترکیه بر سر کُردها پرتنش تر می شود


سرویس جهان- جرالد هورن می گوید احضار محافظان اردوغان به دادگاه های آمریکا بر سر کتک زدن کردهای معترض در آمریکا روابط نسبتا تیره میان آنکارا و واشنگتن را پر تنش تر می کند.

به گزارش کردپرس، محافظان رجب طیب اردوغان رئیس جهور ترکیه روز 16 ماه می 2017 در جریان خروج وی از سفارت ترکیه در واشنگتن، به معترضان کُرد حمله کرده و آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند. تعدادی از محافظان اردوغان به دنبال این حادثه از سوی دادگاه های آمریکا احضار شده اند. ترکیه هم سفیر آمریکا در آنکارا را احضار کرده است.

جرالد هورن مورخ و نویسنده آمریکایی در مصاحبه با راشا تودی گفت این اتفاق و همچنین اعزام نیرو از سوی ترکیه به قطر تنش میان آمریکا و ترکیه را بیشتر خواهد کرد.

وی اشاره کرد روابط ترکیه و آمریکا از قبل هم بر سر حمایت آمریکا از کردهای سوریه و حمایت نظامی واشنگتن از آنها دچار تنش شده بود.

این نویسنده دلیل تشدید تنش میان آمریکا و ترکیه را ترس آنکارا از تاثیر قدرت گرفتن کردهای سوریه بر کردهای ترکیه عنوان کرد.

جرالد هورن تاکید کرد با توجه به این که تهاجم محافظان اردوغان به معترضان کرد در فیلم های منتشر شده مشهود است، بعید می دانم اردوغان شانسی برای برنده شدن در پرونده تهاجم محافظانش به معترضان در آمریکا داشته باشد.کد مطلب: 131632  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۳/۲۷  |  ساعت: ۱۰ : ۲


تعداد بازدید : 158

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :