اخبار سیاسی

حمایت ویژه ائتلاف از نیروهای کرد و عرب در عملیات آزادسازی رقه


سرویس جهان- مدیر توسعه و تامین نیروی ائتلاف ضدداعش اعلام کرد تاکنون 8500 نیروی سوریه دموکراتیک به رهبری کردها آموزش نظامی دریافت کرده و تجهیزات نظامی سبک و سنگین برای تجهیز 40000 نیرو ارسال شده است.

به گزارش کردپرس، با گذشت چند هفته از عملیات آزادسازی رقه، تجهیزات جدیدی از جمله خودروهای زرهی و مجهز به موشک اندازهای سبک برای نیروهای سوریه دموکراتیک که در حال مقابله با داعش در شهر رقه هستند ارسال شده است. سایت میلیتاری تایمز اعلام کرد دو روز پیش کاروانی از خودروهای زرهی موسوم به سترایکر و هاموی برای نیروهای سوریه دموکراتیک ارسال شده است.

ژنرال دی جی آندرسون مدیر تامین نیروی ائتلاف ضدداعش به میلیتاری تایمز گفته است تاکنون 8500 نیروی وابسته به سوریه دموکراتیک توسط ائتلاف ضدداعش آموزش داده شده اند و فقط در سال جاری علاوه بر تحویل سلاح و مهمات به نیروهای کرد و عرب، بیش از 400 خودرو و تجهیزات انفرادی که برای تجهیز 400000 نیرو کفایت می کند در اختیار نیروهای سوریه دموکراتیک قرار گرفته است.

وی جنگ در رقه را سخت توصیف کرد و افزود: با وجود پیشروی های اولیه، نیروهای کرد و عرب روزهای سختی در پیش خواهند داشت هر چند به توانایی آنها در این عملیات اطمینان داریم.

این مقام کانادایی ائتلاف ضدداعش با اشاره به تمرکز حمایت هوایی از نیروهای کرد و عرب در عملیات رقه گفت: فقط در ماه گذشته 641 حمله هوایی به مواضع داعش در رقه صورت گرفته است.

 با این حال، گروه های حقوق بشری سوریه گفته اند 224 نفر غیرنظامی در این حملات کشته شده اند که 38 تن از آنها کودک بودند


کد مطلب: 132875  |  تاريخ: ۱۳۹۶/۴/۱۷  |  ساعت: ۱۰ : ۵۹


تعداد بازدید : 39

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :