اخبار اجتماعی

مدیرکل کمیته امداد کردستان:
اشتغال و مسکن از مؤلفه های توانمندسازی مددجویان می باشند


قروه- مدیرکل کمیته امداد کردستان توجه به اشتغال و مسکن را از مؤلفه های مهم توانمندسازی مددجویان دانست و بر پایداری مشاغل ایجاد شده تأکید کرد.
محمدرسول شیخی زاده صبح امروز یکشنبه در نشست با فرماندار شهرستان قروه با هدف بررسی فعالیت های کمیته امداد قروه اظهار داشت: هدف اصلی کمیته امداد توانمندسازی قشری است که زمینه فعالیت را دارند اما به تنهایی امکان کار کردن برایشان مهیا نیست.

وی با بیان اینکه باید فرصت و زمینه برای خوداتکایی افراد ایجاد شود، افزود: یکی از مؤلفه های خوداتکایی ایجاد اشتغال است که در واقع مشکل اصلی در کشور هم می باشد و به تبع آن جامعه هدف کمیته امداد آسیب پذیرتر و دچار مشکلات بیشتری در این حوزه هستند.

به گفته شیخی زاده پایداری شغل های ایجاد شده توسط کمیته امداد بیش از ۸۵ درصد است و از نقطه شروع تا بی نهایت ادامه دارند و رهاپذیر نیستند.

وی بعد از اشتغال توجه به مسکن مددجویان را مهم دانست و آن را اولویت کاری سازمان در سال جاری عنوان کرد و از افزایش بیش از دو برابری اعتبارات بانکی کمیته امداد نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: سهم بانکی اعتبارات بیش از ۶۵ میلیارد تومان می باشد و پیش بینی می شود از منابع امدادی هم مبلغ ۲۰ میلیارد تومان شامل شود.

شیخی زاده سهم شهرستان قروه از اعتبار مدنظر را بیش از ۷ میلیارد تومان شامل یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان سهم امدادی و ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان سهم بانکی دانست.

مدیرکل کمیته امداد کردستان از وجود بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ مددجو به عنوان نیازمند اصلی مسکن در استان خبر داد و تصریح کرد: برای رفع مشکل مسکن مددجویان کمیته امداد به تنهایی اثرگذار نیست بلکه کمک خیرین و دستگاه های اجرایی می تواند کارگر باشد.

تعداد بازدید : 36

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :