اخبار سیاسی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان:
ظرفیت های مردمی برای اجرای طرح بازآفرینی بکارگیری شود


سنندج- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان بر استفاده و بکارگیری ظرفیت های مردمی در محلات دارای بافت فرسوده برای اجرای طرح بازآفرینی تاکید کرد.
امیر قادری امروز دوشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی محلات و محدوده های هدف شهری استان در سنندج با بیان اینکه در رابطه با بازآفرینی در استان باید از تجربه های موفق در سطح کشور و حتی دنیا استفاده کنیم، گفت: در اجرای طرح هایی هم چون بازآفرینی باید از آزمون و خطا پرهیز کنیم.

وی با اشاره به اینکه فرمول بازآفرینی در هر محله و ناحیه در شهرهای مختلف با یکدیگر متفاوت باشد، عنوان کرد: با این وجود می توان از تجارب دیگران به شکل شایسته استفاده و این تجارب را بومی کرد.

وی اضافه کرد: قبلا تنها رویکرد کالبدی و مهندسی به این محلات وجود داشت ولی اکنون وزارت راه و شهرسازی در موضوع بازآفرینی رویکرد خوبی را آغاز کرده و در استان ها دنبال می کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان ادامه داد: در کنار این رویکرد باید به کسب و کارهای خرد و توانمندسازی اجتماعی و اقتصادی هم در این محلات که می تواند تحول آفرین باشد، توجه کرد.

قادری اظهارداشت: اداراتی که در امر بازآفرینی متولی هستند باید گزارش اقدامات خود را در جلسات آینده ارائه دهند و در این زمینه نباید صرفا منتظر اقدام از سوی سازمان عمران شهری باشیم.

وی بیان کرد:  فرمانداران در شهرستانهای استان باید جلسات ستاد بازآفرینی در هر شهرستان را با زمانبندی مشخص و منظم برگزار کرد.

وی بر ضرورت اعتقاد واقعی به استفاده از توان و پتانسیل مردمی در مقوله بازآفرینی تأکید کرد و گفت: قطعا بدون بهره گیری از ظرفیت مردمی امکان تحول در عرصه بازآفرینی بافتهای فرسوده مختلف وجود ندارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان  عنوان کرد: اعتبارات سازمان شهرداری ها به اعتبارات سازمان عمران و بهسازی شهری اضافه می شود.

قادری با بیان اینکه باید جلسات ستاد بازآفرینی حداکثر هر سه ماه یکبار برگزار شود، اظهارداشت: کارگروه های ذیل این ستاد نیز لازم است بیشتر و جدیتر فعال شوند.

وی بیان کرد: عزم همگانی در ارتباط با بازآفرینی محلات هدف بازآفرینی شهری باید ایجاد شود تا تحول اساسی در این مسئله رقم بخورد.
شناسهٔ خبر: 4033291 - دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۹

تعداد بازدید : 66

نظرات
-----------------

نام : (اختیاری)
ایمیل : (اختیاری)
متن نظر :