پژوهش گر امریکن اینترپرایز در مصاحبه با کردپرس:
رفراندوم به خاطر انحراف از توجه به بحران اقتصادی کردستان برگزار می شود
سرویس جهان- مایکل روبین معتقد است که انگیزه رهبران اقلیم کردستان از برگزاری رفراندوم تمایلات ناسیونالیستی نیست و منافع دیگری از جمله انحراف از توجه به بحران اقتصادی اقلیم کردستان جستجو می شود
۱۳۹۶/۰۷/ ۲ - ۰۸:۵۹
ملا بختیار مسئول اجرایی دفتر سیاسی اتحادیه میهنی:
خواستار پذیرش جایگزین رفراندوم و تعویق آن هستیم
سرویس عراق و اقلیم کردستان - مسئول اجرایی دفتر  سیاسی اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد که این حزب از رئیس اقلیم کردستان خواسته است که با قبول پیشنهاد جامعه جهانی رفراندوم استقلال اقلیم را به تعویق بیاندازد
۱۳۹۶/۰۷/ ۲ - ۰۸:۴۳
رئیس پارلمان کردستان برگزاری همه‌پرسی را غیرقانونی خواند

سرویس عراق و اقلیم کردستان- رئیس پارلمان کردستان حمایت خود از همه‌پرسی را به عدم وابستگی کشور کردستان به سایر کشورها منوط کرده افزود: تصمیم برگزاری همه‌پرسی در موقعیت کنونی غیر قانونی بوده باید به تعویق افتد.

۱۳۹۶/۰۷/ ۱ - ۱۶:۵۱
هشدار نوری مالکی نسبت به‌ تبعات تنش در کرکوک به‌ دلیل همه‌پرسی

سرویس عراق و اقلیم کردستان - رئیس ائتلاف دولت قانون گفت: تنش در استان کرکوک به دلیل موضوع همه‌پرسی اقلیم کردستان، خطری برای شهروندان این استان به شمار می‌رود.

۱۳۹۶/۰۷/ ۱ - ۱۶:۵۰
شورای امنیت ملی ترکیه:
همه پرسی استقلال کردستان عراق غیر قانونی است
شورای امنیت ملی ترکیه روز جمعه اعلام کرد که برگزاری همه پرسی استقلال در اقلیم کردستان عراق غیر قانونی و غیر قابل قبول است.
۱۳۹۶/۰۷/ ۱ - ۱۶:۴۷
عادل الجبیر:
همه پرسی کردستان عراق آثار منفی بر عراق و منطقه خواهد داشت
عادل الجبیر وزیر امور خارجه عربستان گفت که همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق دارای آثار و پیامدهای منفی برای عراق و منطقه خواهد بود.
۱۳۹۶/۰۷/ ۱ - ۱۶:۴۶
مخالفت سوریه با همه پرسی کردستان
وزیر خارجه سوریه موضع این کشور نسبت به همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق را اعلام کرد.
۱۳۹۶/۰۷/ ۱ - ۱۶:۴۴
شورای امنیت با همه‌پرسی کردستان عراق مخالفت کرد
شورای امنیت سازمان ملل متحد ضمن ابراز مخالفت با همه‌پرسی جدایی اقلیم کردستان عراق، بر حمایت مستمر خود از حاکمیت، اتحاد و تمامیت ارضی عراق تأکید کرد.
۱۳۹۶/۰۷/ ۱ - ۱۶:۳۴
جانشین فرمانده کل ارتش:
ایران در صورت برگزاری همه پرسی کردستان تمامی مرزهایش را با این اقلیم خواهد بست

سرویس ایران- جانشین فرمانده کل ارتش در گفت و گو با شبکه العالم گفت:پیشنهاد من به آقای بارزانی این است که حرف آمریکایی ها را گوش نکنند، محمد بن سلمان حرف آمریکایی ها را گوش کرد و امروز دو سال است که در باتلاق یمن گیر کرده است.

۱۳۹۶/۰۶/۳۰ - ۱۲:۱۱
بیانیه وزیران خارجه عراق، ایران و ترکیه درباره همه پرسی در اقلیم کردستان

سرویس ایران-وزیران امور خارجه ایران، عراق و ترکیه در نشستی سه جانبه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد مسائل منطقه بویژه موضوع همه پرسی در کردستان عراق را بررسی و در این باره بیانه مشترک صادر کردند.

۱۳۹۶/۰۶/۳۰ - ۱۲:۱۰
آمریکا با همه پرسی اقلیم کردستان عراق مخالفت کرد
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای شدید اللحن، مخالفت دولت واشنگتن با برگزاری همه پرسی استقلال را به اطلاع مقامات اقلیم کردستان عراق رساند.
۱۳۹۶/۰۶/۳۰ - ۱۲:۰۸
اردوغان:همه پرسی اقلیم کردستان لغو شود/ نظر ایران هم همین است
رئیس جمهوری ترکیه با تاکید بر لزوم لغو همه پرسی اقلیم کردستان عراق، گفت که نظر ایران هم همین است و این همه پرسی نباید برگزار شود.
۱۳۹۶/۰۶/۳۰ - ۱۲:۰۷
123456789101112131415161718192021بعدی