خانه / سیاسی /  PYD ترکیه را به مخدوش کردن تصویر کردهای سوریه متهم کرد

 PYD ترکیه را به مخدوش کردن تصویر کردهای سوریه متهم کرد

سرویس جهان- سیهانوک دبو از اعضای حزب کردی اتحاد دمکراتیک (پ ی د) به اسپوتنیک گفت که ادعاها مبنی بر اینکه خلبان هایی که در کودتای نافرجام اواخر هفته ی قبل پارلمان ترکیه را بمب باران کردند در سوریه پنهان شده اند، بی اساس است و آنکارا عمداً برای مخدوش کردن تصویر کردها به آن پر و بال می دهد.

به گزارش کردپرس، سیانک دبو از اعضای حزب کردی اتحاد دمکراتیک (پ ی د) در گفت و گو با خبرگزاری اسپوتنیک اتهامات مبنی بر اینکه برخی از سربازان درگیر در کودتای نافرجام اواخر هفته ی گذشته در ترکیه به شمال سوریه گریخته اند، را رد کرد. 
او انگشت اتهام را به طرف آنکارا گرفت که به گفته ی او عمداً به این ادعاها پر و بال می دهد تا تصویر روژاوا منطقه ی خودمختار کردها را مخدوش کند.
برخی رسانه های ترک و کرد ادعا می کنند که گفته می شود خلبان های نیروی هوایی ترکیه که طی کودتای نافرجام در ترکیه ساختمان پارلمان این کشور را بمب باران کردند، در حال حاضر در پناه گاه های امنی در شمال سوریه به سر می برند که تحت کنترل کردهای سوریه هستند.
دبو گفت:”گزارش ها راجع به فرار خلبان ها به منطقه ی (خودمختار) روژاوا هیچ سنخیتی با واقعیت ندارد و این ادعاها ما را خشمگین می کند.”
دبو خاطرنشان کرد:”ما به عنوان پ ی د و حکومت فدرال روژاوا همیشه مخالف کودتای نظامی بوده ایم زیرا مردم کرد خود قربانی یک کودتای نظامی شدند و ما مخالف کودتاهای نظامی در سوریه هستیم.”
او گفت:”دولت ترکیه به دنبال بهانه ای برای حمله به ماست و این اظهارات جزء سیاست های آنهاست.” و افزود که آن دسته از مقامات ترکیه که می خواهند تصویر روژاوا را مخدوش کنند، عمداً از درز برخی اطلاعات نادرست حمایت کردند.
حکومت فدرال شمال سوریه – روژاوا در ۱۷ مارس به عنوان یک منطقه ی عملاً خودمختار اعلام شد و از سه کانتون خودگردان در شمال سوریه به وجود آمده است: بخش اعظم استان حسکه، بخش های شمالی استان رقه و بخش های شمالی استان حلب. روژاوا نام کردی شمال سوریه است.
ریاست مجمع قانون گذاری دویست نفری شمال سوریه– شامل اعضای کرد، عرب، آشوری، ارمنی، ترکمن و چچن از کانتون های عفرین، جزیره، کوبانی و گری سپی و مناطق شدادی، حلب و سهبا – به طور مشترک به عهده ی دو نفر است: هدیه یوسف که یک بانوی کُرد بوده و منصور السلوم که عرب است.کد مطلب: ۱۱۰۳۲۹

شناسه خبر : 12965

این خبر رو هم ببینید

شورای عالی افتاء و دبیرخانه ائمه جمعه و جماعات استان کردستان؛ ادعای رهبری جهان توسط استکبار جهانی توهمی بیش نیست/نژادپرستی ریشه در تاریخ استکبار جهانی دارد

مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و شورای عالی افتاء و دبیرخانه ائمه جمعه و جماعات …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =