خانه / اجتماعی / آخرین آمار فاجعه منا /۱۶۹ کشته و ۲۹۸ مفقود/ ۴ حاجی پیدا شدند

آخرین آمار فاجعه منا /۱۶۹ کشته و ۲۹۸ مفقود/ ۴ حاجی پیدا شدند

اولین گروه از حجاج ایرانی صبح امروز (دوشنبه) راهی میهن اسلامی شدند.

اولین گروه از حجاج ایرانی بیت‌الله الحرام ساعت ۸:۳۰ صبح امروز(دوشنبه ۶ مهرماه) به وقت محلی فرودگاه جده را به مقصد میهن اسلامی ترک کردند.
بر اساس این گزارش، نخستین گروه از زائران ایرانی بیت‌الله الحرام صبح امروز با پرواز ۵۰۷۷ به کشور بازگشته‌اند که پرواز آنان ساعت ۱۱:۵۵ در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) تهران به زمین خواهد نشست.
پروازهای برگشت حجاج از امروز آغاز شده و تا ۲۵ مهرماه ادامه خواهد داشت.
انتقال اکثر پیکرها تا ۲۴ ساعت آینده
۹:۱۰/ رئیس سازمان حج و زیارت اعلام کرد: تلاش داریم تعداد قابل توجهی از پیکر جان‌باختگان حادثه منا را تا ۲۴ ساعت آینده از طریق فرودگاه جده به ایران منتقل کنیم.
به گزارش ایسنا، سعید اوحدی با اعلام این خبر گفت: تیم‌هایی که برای پیگیری حادثه دلخراش منا تشکیل شده‌اند، همچنان در حال شناسایی اجساد جان‌باختگان این حادثه در مراکز درمانی و سردخانه‌های عربستان هستند.
۱۶۹ کشته و ۲۹۸ مفقود
طبق آخرین اطلاعات جمع‌آوری شده، تاکنون جان باختن ۱۶۹ زائر ایرانی تائید شده است. همچنین ۲۹۸ زائر مفقود هستند و ۴۶ حاجی نیز در مراکز درمانی سعودی و بیمارستان جمهوری اسلامی ایران در مکه بستری‌اند.
بر اساس این گزارش، از میان این مصدومان ۱۶ زائر بیهوش هستند که تاکنون ۱۰ نفر آنها شناسایی نشده‌اند.
پیدا شدن چهار زائر مفقودی/ خروج یک نفر از فهرست جان‌باختگان
سازمان حج و زیارت اسامی چهار زائر مفقودی که پیدا شده‌اند را اعلام کرد، همچنین فهرست جان‌باختگان فاجعه منا با خارج شدن یک اسم، اصلاح شد.
دو نفر از زائران مفقودشده حادثه منا هم اکنون به کاروان‌های خود برگشته‌اند و دو نفر دیگر نیز مجروح و در بیمارستان‌های سعودی پیدا شدند.
«محمدمهدی اکبرزاده تهمتن» از کاروان ۳۰۰۲۸ و «هاجر قاسمی» از کاروان ۱۲۰۱۲ که پیشتر نام آنها در فهرست مفقودشدگان حادثه جمرات بود، به کاروان‌های خود برگشتند.
همچنین «محسن فلاحی» از کاروان ۱۳۰۷۷ و «صفر جان بزرگی» از کاروان ۲۹۰۱۲ نیز که در میان مفقودین حادثه منا بودند در حال حاضر در بیمارستان های سعودی بستری و تحت درمان هستند.
این سازمان پیشتر نام «انامحمد کر» از کاروان ۳۸۰۰۲ را در فهرست جان‌باختگان حادثه جمرات قرار داده بود که اعلام کرد، این زائر به کاروان خود برگشته است.

شناسه خبر : 7287

این خبر رو هم ببینید

انتخابات ١۴٠٠ آزمونی برای تولد دوباره شوراها/عبدالسلام معروفی

دستگیری ها، انحلال ها و بازداشت ها و از طرف دیگر مشکلات اقتصادی و اجتماعی، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پانزده =