خانه / سیاسی / آخرین اخبار از نبرد با داعش؛ تکریت آزاد شد، حمله به البغدادی و شمال سامرا/ انتقال دانشجویان اسپایکر به سامرا

آخرین اخبار از نبرد با داعش؛ تکریت آزاد شد، حمله به البغدادی و شمال سامرا/ انتقال دانشجویان اسپایکر به سامرا

تکفیری های داعش، فرمانده تروریست های فرار کرده از تکریت و عناصر همراه او را در موصل اعدام کردند. نیروهای مردمی عراق خبر می دهند که دانشجویان اسپایکر که از چنگ داعش در تکریت نجات داده شده اند، به سامرا منتقل شدند

زمان انتشار خبر: سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۳ – ۱۲:۴۵
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، از بعد از ظهر دیروز دوشنبه، شهر تکریت در استان صلاح الدین عراق بطور کامل به دست ارتش و نیروهای مردمی عراق افتاده و تعقیب و شناسایی تکفیری های فراری در ویرانه ها و اطراف شهر ادامه دارد.
* شادمانی و استقبال مردم
دیشب با انتشار تصاویر حضور نیروهای مردمی در مرکز شهر تکریت، اهالی شهرهای دیگر عراق، به ویژه سامرا و بغداد به شادمانی پرداختند.
 
استقبال مردم عراق
امروز، اهالی شهرهای العلم، الدور و قادسیه مراسم ویژه ای برای استقبال از رزمندگان جبهه مقاومت تدارک دیدند که خشم تکفیری ها و وهابی ها را به همراه داشت. حامیان تکفیری ها امیدوار بودند اهالی اهل سنت این شهرها در برابر نیروهای عراقی مقاومت کنند، اما نه تنها اهالی این شهرها، بلکه قبایل و عشیره هایی که در زمان هجوم داعش با خلیفه بیعت کرده و قول اتحاد داده بودند، با فرستادن واسطه هایی خود را تسلیم دولت کرده و درخواست عفو دادند.
* سرنوشت بعثی ها و خائنین شهر صدام
* شیخ قبیله ابوعجیل که از طرفداران داعش بود و با خیانت آنها، شهر تکریت به تکفیری ها تحویل داده شده بود، در حال فرار با پوشش زنانه دستگیر شد. کاخ او نیز در حالی که سنگر تک تیراندازهای داعش شده بود، پاکسازی شد.
* با وجود این که تلویزیون عراق اعلام کرده هنوز خبر زنده بودن تعدادی از دانشجویان مرکز آموزشی اسپایکر بطور رسمی تائید نشده، نیروهای مردمی تاکید کردند حداقل ۸۷ دانشجو را از زندان های داعش در تکریت نجات داده و پس از رسیدگی اولیه، آنها را به سامرا منتقل کردند.
 
دانشجویان اسپایکر
این ۸۷ نفر باقیمانده ۱۷۰۰ دانشجوی مرکز آموزشی اسپایکر هستند که با خیانت سران فریب خورده عشیره های وفادار به صدام، در زمان تحویل دادن تکریت به داعش، به دست تکفیری ها افتاده و گروه گروه قتل عام شدند.
نیروهای مردمی عراق با رسیدن به رودخانه ای که چند ماه پیش از خون صدها دانشجوی ذبح شده، به رنگ سرخ درآمده بود، صحنه های قتل عام آنها را به یاد آورده و بغض و خشمشان تازه شد. از آن ساعت به بعد، شعار “یالثارات الحسین (ع)” تبدیل به ذکر رزمندگان عراقی شده و مردم عراق نیز، با ارسال هزاران پیام خواستار گرفتن انتقام شهدای اسپایکر شده اند.
 
جلاد داعش در اسپایکر
ناصر الامونه، یکی از جلادان داعش که در تصاویر کشتار دانشجویان عراقی جلادان دیگر را فرماندهی می کرد، دیروز به چنگ نیروهای مردمی افتاد، اما زنده نماند.
تکریت در اواخر دیروز صحنه نبرد تن به تن بود و نیروهای عراقی تلاش می کردند تک تیراندازان تکفیری باقیمانده در شهر را زنده دستگیر کنند.
* مرگ در پس و پیش تکفیری ها
صبح امروز سه شنبه، یکی از فرماندهان ارشد داعش در صلاح الدین به همراه بیست تروریستی که موفق به فرار از تکریت شده بودند، در موصل اعدام شدند.
منابع عراقی از موصل گزارش داده اند که شخص معدوم، فرمانده محور در استان صلاح الدین بوده که از بیم کشته شدن به دست رزمندگان عراقی به موصل فرار کرده بود، اما صبح نشده، همانجا اعدام شد.
 
* تبلیغات ضد ایرانی حامیان داعش
فعالیت رسانه ای داعش در اثر شکست های سریع و کوبنده جبهه مقاومت، متوقف شده، اما حامیان تکفیری ها همچنان تلاش می کنند روحیه اراذل و اوباش خود را در سایر مناطق عراق و سوریه بالا ببرند. الجزیره همچنان اخباری از کشته شدن نیروهای عراقی به دست “مجاهدان دولت اسلامی”! منتشر می کند و العربیه و سایت های وهابی ها، برای تعصب عربی و عرق ملی عراقی ها مرثیه سرایی می کنند.
رسانه های غربی نیز، نسبت به انتقام گیری شیعیان از عشایر سنی متحد با داعش ابراز نگرانی می کنند. البته آنها نیز همانند رسانه های وهابی، با تاکید بر اینکه سردار قاسم سلیمانی فرماندهی این عملیات را برعهده دارد و شیعیان درحال تسلط بر کل عراق هستند، تلاش می کنند عرق ملی عراقی ها را تحریک کنند.
این درحالی است که تصاویر تخریب هویت فرهنگی و میراث تاریخی عراقی ها به دست اراذل و اوباش چچنی، افریقایی و اروپایی هنوز در صفحات همین رسانه ها دیده می شود.
 
جنگ ایران و عثمانی
جالب ترین همراهی با تکفیری ها را حامیان داعش در همسایه شمالی عراق ارائه کرده اند. آنها که معلوم نیست با چه استدالال و منطقی، جنگ ایران با تکفیری ها را به جنگ های قدیم ایران و عثمانی ربط می دهند، همزمان با بیرون راندن تکفیری ها از تکریت نوشتند: ۹۱ سال پیش در چنین روزی، خلافت عثمانی به پایان رسید و آخرین خلیفه جهان اسلام تبعید شد. (البته این موضوع از نظر تاریخی درست است و سالگرد آن با آزادی تکریت همزمان شده.)
 
انتقام به سبک گیل گمیش!
تخریب اثار باستانی و فرهنگی عراق به دست اراذل و اوباش تکفیری برای عراقی ها بسیار دردناک بود و به همین علت، شیرینی شکست داعش در تکریت برای آنها چندبرابر شده است. لوح سنگی گیلگمیش که در نینوا قرار دارد یکی از آثار تخریب شده بود.
 
* آغاز دور کردن داعش از سامرا
از صبح امروز پیشروی نیروهای مستقر در اطراف سامرا به سمت مواضع تکفیری هایی که عملا محاصره شده اند، آغاز شده و در نخستین حمله، بیش از ۲۰۰ تکفیری در شمال شرق سامرا به هلاکت رسیدند که جسد والی سامرا نیز در میان آنها دیده می شود.
البته صفحات تویتری داعش که از لندن بروز رسانی می شوند ادعا کردند که داعش صحنه نبرد را از تکریت به سامرا منتقل کرده است!
فرماندهان یگان طلایی ارتش عراق که در بیرون راندن تکفیری ها از تکریت نقش اساسی داشتند، امروز به سامرا بازگشتند و پس از زیارت حرمین عسگریین به مناطق درگیری بازگشتند.
نیروهای حزب الله عراق نیز که دفاع از سامرا را برعهده دارند، برای نابودی تروریست های محاصره شده، پیشروی خود را از صبح امروز آغاز کردند.
 
درگیری حومه سامرا
* در نخستین ساعات پیشروی نیروهای مردمی و ارتش عراق به سمت شمال شرقی سامرا، بیش از ۲۰۰ کیلومتر از این منطقه پاکسازی شد و حداقل ۵۶ تکفیری کشده شدند.
منابع عراقی گزارش می دهند که در منطقه البغدادی نیز، عقب راندن تکفیری ها آغاز شده و از امروز، نبرد در سه جبهه پیگیری می شود.

شناسه خبر : 16299

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + چهارده =