آخرین تحولات از مقاومت در کوبانی/ حمله شیمیایی داعش  

سایت خبری تحلیلی زریان؛ رسانه های کُرد زبان اقلیم کردستان عراق از حمله شیمایی داعش به شهر کوبانی خبر دادند.
 

به گزارش زریان، سایت کانال کُردی رووداونیت به نقل از خبرنگارش در مرز کوبانی با ترکیه گزارش داد که روز دوشنبه تعدادی از زخمیهای جنگ کوبانی  که به بیمارستان شهرهای کردنشین ترکیه منتقل شدند به احتمال زیاد با سلاح شیمیایی زخمی شده اند.
به گفته این سایت چندین منبع آگاه به روواو گفته اند داعش از سلاح شیمیایی در حلمه به کوبانی استفاده کرده است.
در هیمن حال سایت کرد زبان باسنیوز گزارش داد که واحدهای مدافع خلق (YPG) از حمله شیمایی داعش به شهر کوبانی خبر دادند.
“باهوز باران” یکی از نیروهای عضو در YPG در مرکز شهر کوبانی به سایت کردی باسنیوز گفت:به دنبال شکستهای داعش از نیروهای YPGو متحدین، داعش به استفاده از سلاح شیمیایی روی آورده و شب یک شنبه به کوبانی حمله شیمیایی کرده است.
در رویدادی دیگر، سایت KNNنیز گزارش داد که نیروهای امنیتی ترکیه در میان زخمیهای جنگ کوبانی که در بیمارستان شهرهای کردنشین ترکیه بستری شده اند به دنبال نیروهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) می گردند .
به گزارش این سایت، نیروهای امنیتی ترکیه موفق شده اند دو تن از فرماندهان مهم پ.ک.ک که در درگیرهای سالهای گذشته این حزب با ارتش ترکیه نقش مهمی داشته اند را در بیمارستان یکی از شهرهای کردنشین ترکیه شناسایی و دستگیر کنند.
در ارتباط با آخرین تحولات جنگ در کوبانی رووداونیت صبح امروز اعلام کرد که بمباران دو منطقه کوبانی توسط هواپیماهای آمریکا و متحدانش داعش را مجبور به عقب نشینی کرده است.
به گزارش این سایت در حال حاضر تنها یک گروه 20 تا25نفری داعش در شهر کوبانی در حال جنگ هستند که در انتظار رسیدن نیروهای پشتیبانی به سر می برند.
درهیمن ارتباط NRT به نقل از مرکز اطلاع رسانی YPG اعلام کرد که شب گذشته واحدهای مداقع خلق در سه جبهه با نیروهای داعش درگیر شده اند که در این درگیریها 80 نفر از نیروهای داعش کشته شد و نتوانستند به سوی کوبانی پیشروی کنند درحالی که مدافعین کرد کوبانی متحمل تلفات و خسارتی نشدند.
روز دوشنبه این سایت خبری گزارش داد که در شرق کوبانی،  عده ای از نیروهای داعش در کمین نیروهای YPG گرفتار شده اند و تعدادی از نیروهای آنها در این کمین کشته می شود و مقدار زیادی مهمات و اسلحه به دست نیروهای YPG افتاده است.
همچنین روز گذشته YPGفیلمی را منتشر کرد که در آن 30 نفر از نیروهای داعش چشم و دست بسته دیده می شد که در دست YPGاسیر هستند.
در این فیلم به زمان و مکان اسیر شدن این نیروهای که گفته می شود یک امیر داعش نیز در میان آنها است اشاره ای نشده است.
تصاویر زیر مربوط به زخمیهای جنگ در کوبانی است که گفته می شود با سلاح شیمیایی زخمی شده اند.

 

 
حمله 

این خبر رو هم ببینید

سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در سانحه بالگرد به شهادت رسید.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ سید ابراهیم رئیسی خادم‌الرضا (ع) و هشتمین رئیس جمهوری اسلامی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *