خانه / سیاسی / آخرین تحولات میدانی در منطقه ی کردنشین کوبانی سوریه

آخرین تحولات میدانی در منطقه ی کردنشین کوبانی سوریه

صدها تن از جوانان کُرد سوری، ترکیه را ترک کرده و برای جنگ به داعش به کوبانی بازگشتند

به گزارش خبرگزاری کردپرس، پیشروی نیروهای داعش در منطقه ی کردنشین کوبانی در شمال سوریه از ظهر امروز متوقف شده است.
زارا مستو روزنامه گر کرُد سوری؛ دقایقی پیش در گفتگو با کردپرس اعلام کرد:« صدها تن از جوانان کُرد سوری ترکیه را ترک کرده و برای جنگ  به کوبانی بازگشتند و درگیری با داعش ادامه دارد. پیشروی داعش در جنوب و شرق کوبانی از ظهر امروز متوقف شده و واحدهای دفاع از خلق (YPG) و همچنین مردم عادی در برابر مهاجمین تروریست مقاومت می کنند».
وی در ادامه افزود:«تعداد زیادی از اعضای داعش کشته شده اند و اجساد برخی از آنان در مناطق روستایی اطراف کوبانی به جا مانده است اما واقعیت این است که مدافعین کُرد و روستاییان نیز شهدای فراوانی داده اند که البته آمار دقیق آن فعلا مشخص نشده است. داعش با سلاح های سنگین و پیشرفته به ما حمله ور شده است و مردم نیز در حال مقاومت هستند. اما در چند منطقه ی روستایی، تعداد زیادی از مردم، روستاها را تخلیه کرده و به مرز ترکیه گریخته اند و آمارهای ما حاکی از آن است که تعداد آوارگان ما که در این چند روز به سوی ترکیه رفته اند، نزدیک به یک صد و پنجاه هزار نفر است. البته همچنان که توضیح دادم امروز و دیروز صدها تن از جوانان، به کوبانی بازگستند و انتظار می رود اغلب مردان، پس از استقرار خانواده هایشان در کمپ های ترکیه، به دیار بازگردند».
زارا مستو در پایان به این موضوع اشاره کرد که برخی از روستاییان اهل منطقه ی کوبانی حیوانات، تراکتورها و بخشی از اثاث منازل خود را به مرز ترکیه منتقل و در آن جا ساکن شده اند.
 
کد مطلب: ۷۰۵۳۳  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۷/۱  |  ساعت: ۱۹ : ۵۴

شناسه خبر : 17619

این خبر رو هم ببینید

استاندار کردستان: لزوم نوسازی در مدیریت کردستان/مسئولان به سمت عملگرایی بروند

استاندار کردستان با تأکید بر نوسازی در مجموعه مدیریت استان گفت: نباید شایسته گزینی فدای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + هفت =