خانه / اجتماعی / آخرین وضعیت احداث راه آهن همدان ـ سنندج

آخرین وضعیت احداث راه آهن همدان ـ سنندج

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان گفت: اجرای عملیات احداث راه آهن سنندج به همدان با عنایت دولت تدبیر و امید با سرعت در حال اجراست و طبق برنامه زمان‌بندی انجام و به بهره‌برداری می‌رسد.

شهرام ملکی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سنندج در مورد آخرین وضعیت اجرای پروژه در دست احداث مسیر ریلی سنندج به همدان اظهار کرد: راه آهن سنندج به همدان در دولت تدبیر و امید به شبکه ریلی کشور متصل می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:‌ اجرای عملیات احداث راه آهن سنندج به همدان با عنایت دولت تدبیر و امید با سرعت در حال اجراست و طبق برنامه زمان‌بندی انجام و به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: این پروژه به طول ۱۵۱ کیلومتر که با اهدافی همچون کاهش بار ترافیکی و تلفات جاده‌ای، توسعه صنعت گردشگری، کاهش اثرات زیست محیطی انجام و در نهایت توسعه پایدار استان را به دنبال دارد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تصریح کرد: روند اجرای طرح راه آهن تهران ـ همدان ـ سنندج در دو فاز بوده که در فاز نخست مسیر تهران به همدان انجام و در فاز دوم این طرح نیز شهر سنندج به شبکه ریلی کشور متصل خواهد شد.

وی ادامه داد: با پیگیری ویژه استاندار کردستان و عنایت رئیس جمهوری و مساعدت سازمان برنامه و بودجه و وزارت راه و شهرسازی عملا پروژه از سال ۹۷ تاکنون شتاب چشم‌گیری پیدا کرده و در حال حاضر پروژه فعال بوده و از نظر تامین مالی و اعتباری نیز هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و در موعد مقرر به پایان می‌رسد.

عملیات اجرایی از ۳ نقطه جلو می‌رود

ملکی خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی این پروژه در سه قطعه در حال اجراست که قطعه نخست به طول ۶۸ کیلومتر و با پیشرفت ۷۵ درصد، قطعه دوم به طول ۵۶ کیلومتر با پیشرفت ۵۶درصد و قطعه سوم نیزبه طول ۳۱ کیلومتر با پیشرفت ۱۰۰ درصدی در حال ساخت هستند که میانگین پیشرفت زیرسازی هر سه قطعه معادل ۷۷درصد است.

وی ابراز داشت: همچنین در این مسیر ۷ ایستگاه شامل سه ایستگاه مسافری و ۳ ایستگاه ترافیکی و یک ایستگاه تشکیلاتی در ورودی شهر سنندج در عرصه ای به مساحت ۵۲ هکتار و ۱۷ هزار مترمربع ساختمان‌های اداری و خدماتی با پیشرفت ۳۸ درصدی در حال ساخت است.

ریل‌گذاری از سمت سنندج به صورت دستی آغاز شد 

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کردستان تاکید کرد: در زمینه ریل‌گذاری نیز از سمت سنندج ریل‌گذاری بصورت دستی آغاز شده و تاکنون بیش از ۲۵ کیلومتر از این مسیر نیز ریل گذاری شده است.

ملکی در پایان گفت: در سال ۹۸ مبلغ ۳۹۰ میلیارد تومان و درسال ۹۹ تاکنون نیز ۳۵۰ میلیارد تومان بصورت اعتبار به پروژه تخصیص داده شده و امیدواریم با تلاش‌های اجرایی صورت گرفته از طرف وزارت راه وشهرسازی و شرکت زیرساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور شاهد بهره‌برداری از این پروژه در دولت تدبیر و امید باشیم.

شناسه خبر : 23952

این خبر رو هم ببینید

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی در کردستان افتتاح شد

ستاد مرکزی انتخاباتی آیت الله رییسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری؛ ذیل عنوان شورای …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + چهار =