خانه / سیاسی / آخرین وضعیت در مورد درگیری مدافعین کُرد سوری و داعش در ربیعه

آخرین وضعیت در مورد درگیری مدافعین کُرد سوری و داعش در ربیعه

کنترل چند نقطه ی مهم از شهر کوچک ربیعه به دست واحدهای دفاع از خلق افتاده است

به گزارش خبرگزاری کردپرس همزمان با تسخیر شنگال توسط داعش و حمله ی این گروه به کردهای ایزدی، مدافعین کُرد سوری موسوم به واحدهای دفاع از خلق (YPG) و همچنین بخش هایی از شاخه ی نظامی پ.ک.ک (HPG) برای دفاع از شنگالی ها به سوی این منطقه حرکت کرده اند.
 یکی از فرماندهان قرارگاه مرکزی واحدهای دفاع از خلق، دقایقی پیش در گفتگو با کردپرس اعلام کرد:«درگیری بین رفقای ما و نیروهای داعش تا بعدازظهر امروز در ربیعه ادامه داشت. در این درگیری ها یکی از رفقای ما به شهادت رسیده و سه تن نیز مجروح شدند. در سه درگیری در ربیعه، چندین عضو داعش کشته شدند و یکی از خودروهای زرهی آنان نیز به دست نیروهای ما افتاد. خوشبختانه چند نقطه ی مهم و استراتژیک در ربیعه به دست ما افتاده است. اما در برخی مناطق دیگر با استفاده از تاکتیک حمله و گریز، تلاش کرده ایم پس از ضربه زدن به داعش، نقاط مورد حمله را سریعا تخلیه کرده و به نقاط دیگری حمله کنیم».
وی در ادامه افزود:« خوشبختانه بین شاخه ی نظامی پ.ک.ک فرماندهان نیروهای پیشمرگ همکاری و همفکری خوبی در جریان است و در این مورد مشکلی وجود ندارد. هم اکنون رفقای ما در کوهستان صعب العبور شنگال با داعشی ها در حال درگیری هستند و تلاش می کنند راهی برای ورود به شهر شنگال پیدا کنند. من لازم می دانم در مورد محمودیه نیز به این موضوع اشاره کنم که رفقای ما محمودیه را از دست داعشی ها درآوردند اما غروب امروز اخباری به ما رسیده که نشان می دهد نیروهای پیشمرگ در روستای بزرگ محمودیه نمانده اند. با این حال همکاری ها ادامه دارد و امید همه ی ما این است که هر چه زودتر شنگال را از دست داعش آزاد کنیم».
گفتنی است درگیری بین مدافعین کُرد سوری و داعشی در ربیعه، بازتاب گسترده ای در رسانه های ترکیه پیدا کرده است و بعضی از تحلیل گران ترکیه معتقدند که این رویداد، برخی موازنات موجود بین نیروهای کُرد را تغییر می دهد.
 
کد مطلب: ۶۷۵۹۲  |  تاريخ: ۱۳۹۳/۵/۱۵  |  ساعت: ۲۲ : ۱۰

شناسه خبر : 18487

این خبر رو هم ببینید

بلومبرگ: سرکردۀ جدید داعش در استانبول دستگیر شد

روزنامۀ بلومبرگ از قول مقامات ترکیه مدعی شد، سرکردۀ جدید داعش در استانبول توسط پلیس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شش =