آزادسازی 5روستا و هلاکت 30 داعشی در عملیات رقه

سرویس سوریه- سخنگوی ارتش دموکراتیک سوریه اعلام کرد که توانسته اند 5 روستا در استان رقه را از تصرف داعش خارج کرده و 30 تروریست داعشی را به هلاکت برسانند.

به گزارش کردپرس به نقل از ZerNews، بر اساس اطلاعات به دست آمده از منابع محلی بعد از آن که نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه (QSD) از 3 جبهه عملیات بزرگ خود برای آزادسازی رقه، پایتخت دولت اسلامی عراق و شام (داعش) را با حمایت جنگنده های آمریکایی آغاز کرده اند اخبار اولیه حاکی از پیشروی نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در استان رقه دارد.

وی افزود: تا این لحظه 3 نیروی ما در اثر انفجار مین های کار گذاشته شده کشته شده اند. و در پیشروی های خود امروز روستاهای نمرودی و میتَمشریج را آزاد کرده ایم که با احتساب این دو مورد، در مجموع 5 روستا در شمال رقه آزاد شده است. در روستاهایی که آزاد می شود عملیات پاکسازی بمب و مین در دستور کار قرار می گیرد.در این عملیات از دیروز تا کنون 30 تروریست داعشی به هلاکت رسیده اند.

سخنگوی نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه در گفتگو با خبرگزاری اسپوتنیک واحد ترکیه گفت: نیروهای ما در شمال رقه با حمایت جنگنده های ائتلاف بین المللی در حال پیشروی هستند. جنگنده ها در منطقه مواضع داعش را به صورت فشرده بمباران می کنند. بیشتر حملات داعش  انتحاری است. امروز نیز 4 خودروی بمبگذاری شده داعش به سمت نیروهای ما در حال حرکت بودند که قبل از رسیدن به ما توسط جنگنده ها مورد هدف قرار گرفت.

کد مطلب: 106846  |  تاريخ: ۱۳۹۵/۳/۸  |  ساعت: ۱۰ : ۲۳لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

این خبر رو هم ببینید

دستگیری یکی از سرکردگان داعش در حومه رقه

نیروهای دموکراتیک سوریه یکی از فرماندهان داعش را در حومه رقه دستگیر کردند. به گزارش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *