آزادسازی 60 درصد شنگال از اشغال داعش

مسئول اطلاع رسانی نیروهای مدافع شنگال از تداوم درگیری ها در این شهر و آزادسازی 60 درصد از شنگال از اشغال دولت اسلامی عراق و شام(داعش) خبر داد.

راشد داود مسئول اطلاع رسانی نیروهای مدافع شنگال در گفتگو با خبرنگار کردپرس اعلام کرد: جنگ و درگیری در شنگال میان نیروهای کُرد و عناصر داعش از روز شنبه(29آذرماه/ 20 دسامبر) همچنان تداوم دارد و در چند روز اخیر درگیری ها تبدیل به جنگ خیابانی شده است.
وی گفت: نیروهای پیشمرگ اقلیم کردستان، مدافع شنگال و پ.ک.ک تاکنون توانسته اند 60 درصد از شنگال را از اشغال داعش خارج سازند، شمال و غرب این شهر به طور کامل آزاد شده، اما جنوب و روستای باعاج و چندین روستای دیگر  هنوز در کنترل ستیزه جویان است.
راشد داود تأکید کرد: نیروهای پیشمرگ به همراه دیگر نیروهای کُرد به طور مستمر در حال پیشروی هستند و ضربات مهلکی به داعش وارد می آورند.
وی گفت: راه های مواصلاتی شنگال – تلعفر و  شنگال – باعاش، برای داعش بسیار حیاتی و استراتژیک هستند و در صورت کنترل این دو شاهراه اصلی، این گروه در هم شکسته و از میان می رود.
روز شنبه 20 دسامبر 2014 نیروهای پیشمرگ، پ.ک.ک، نیروهای مدافع شنگال به همراه نیروهای مدافع کُرد سوری با پشتیبانی ائتلاف جهانی به رهبری آمریکا وارد شنگال شدند و هنوز هم درگیری در این منطقه ادامه دارد و به طور کامل به کنترل کُردها درنیامده است.

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *