خانه / جریانات تکفیری / آزاد سازی ۴۰ درصد نینوا از داعش/تداوم پیشروی نیروهای عراقی

آزاد سازی ۴۰ درصد نینوا از داعش/تداوم پیشروی نیروهای عراقی

منابع عراقی با اشاره به آزاد سازی ۴۰ درصد نینوا از لوث داعش از تداوم پیشروی های نیروهای شرکت کننده در عملیات آزاد سازی موصل خبر دادند.

حسام العبار عضو شورای استان نینوا اعلام کرد: یگانهای نظامی به پیشروی در همه محورها ادامه می دهند و مناطق زیادی از استان سریع تر از حد انتظار آزاد شده است.
وی افزود: نیروهای عراقی از زمان شروع عملیات نینوا ما داریم می آییم موفق به آزاد سازی ۴۰ درصد از اراضی استان شده اند. پیشروی در محور جنوبی در مقایسه با دیگر محورها بیشتر بوده است.
یک منبع امنیتی در عملیات مشترک عراق اعلام کرد: نیروهای شرکت کننده در عملیات موصل پس از اینکه کوی الزهراء و السماح را آزاد کرده اند در حال پیشروی به سوی کوی الزهور در شمال کرانه چپ موصل هستند.
این منبع بیان کرد: نیروها در محور شمالی، هم اکنون مناطقی را آزاد کرده اند و در حال پیشروی عمیق هستند. نیروهای مبارزه با تروریسم به ۲ کیلومتری پل ارتباطی میان کرانه راست و چپ موصل رسیده اند.
منبع مذکور گزارش داد: نیروهای پلیس عراق امروز دست به پیشروی های جدیدی زده اند و در حال حرکت به سوی فرودگاه موصل در محور جنوبی هستند. نیروهای امنیتی به طور کامل بر کوی البوسیف پس از پاکسازی آن مسلط هستند و  هم اکنون در سه کیلومتری فرودگاه موصل در محور جنوبی هستند.
در همین حال سعد معن سخنگوی وزارت کشور عراق از بازگشایی مرکز دفاع شهری در ناحیه حمام العلیل در جنوب شهر موصل خبر دادند.
عبدالغنی الاسدی از فرماندهان نهاد مبارزه با تروریسم اعلام کرد: یگانهای مبارزه با تروریسم منطقه الزهراء در شهر موصل را به طور کامل پاکسازی کرده است. نیروها در حال حاضر مشغول امن کردن جاده ارتباطی میان ناحیه بعشیقه و موصل هستند.

شناسهٔ خبر: ۳۸۲۰۳۵۱ – چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ – ۲۰:۱۵

شناسه خبر : 2697

این خبر رو هم ببینید

واکنش علمای اهل سنت سراسر کشور به هتک حرمت پرچم رسول‌الله؛ حضرت محمد(ص) خط قرمز همه مسلمانان است/ آشوبگران بدنبال اهداف ضدامنیتی هستند

به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در پی اتفاقات و ناآرامی اخیر در سروان، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یازده =