آزمون‌های فنی حرفه‌ای در دهه فجر امسال الکترونیکی می‌شود  

مدیرکل دفتر سنجش و ارزشیابی سازمان فنی و حرفه‌ای کشور گفت: آزمون‌های الکترونیکی در سه سطح برای رشته‌های پرمخاطب آماده شده است که امسال هم‌زمان با دهه فجر در سراسر کشور اجرا خواهد شد.
 

 
 
حسین محمودی در حاشیه بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای کامیاران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: قبلا تمام فازهای گواهینامه‌ها به صورت کاغذی و دستی انجام می‌شد که با تحقق دولت الکترونیک، اکنون تمام فرآیندها از ثبت‌نام تا صدور گواهینامه به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: خروجی این سازمان بر اساس استانداردهای جدید ایسکو، در طبقه مشاغل خانگی دارای اعتبار بین‌المللی است.
محمودی افزود: کارت‌های الکترونیکی صادر شده دارای امنیت بالا، حمل آسان، کاهش بسیار چشمگیر هزینه‌ها و با توجه به ویژگی امکان تجمیع حداکثر 20 گواهینامه در یک کارت هوشمند، صدور و استفاده از این کارت‌ها بسیار مناسب خواهد بود.
مدیرکل دفتر سنجش و ارزشیابی سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: با وارد کردن کد ملی و کد شناسایی، اطلاعات مربوط به مالک این کارت‌ها در سراسر دنیا قابل استعلام است و حتی با استفاده از دستگاه‌های کارت‌خوان هم می‌توان به اطلاعات ثبت شده در آن دست یافت.
وی ادامه داد: پروژه آزمون‌های الکترونیکی در سه سطح برای رشته‌های پرمخاطب و کارآموزانی که توانایی کار با سیستم را دارند، آماده شده است که امسال هم‌زمان با دهه فجر در سراسر کشور اجرا خواهد شد.
محمودی خاطرنشان کرد: تعداد 2 میلیون و 600 هزار کارآموزی که در سال 92 از این سازمان فارغ‌التحصیل شده‌اند که با توجه به نوسانات قیمت‌ها، با الکترونیکی کردن آزمون‌ها، هزینه‌ها کاهش محسوسی خواهد یافت.
وی در پایان با اشاره به اولویت پروژه‌ای آزمون الکترونیک، گفت: این پروژه به عنوان پروژه اصلی در دستور عمل سازمان در چند نقطه در حال اجراست که در سال 93 به طور گسترده اجرا خواهد شد.

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به چشم انداز صدساله سنندج! / دکتر سید هاشم هدایتی

سنندج همانند هر شهر نامدار دیگر پیشینه ای دارد به قدمت سالیان حیات آن. پیشینه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *