خانه / اجتماعی / آغازساماندهی مزار شهدای آرامستان تایله  

آغازساماندهی مزار شهدای آرامستان تایله  

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری سنندج؛ آغاز ساماندهی مزار شهدا در آرامستان تایله آغاز شد.
 

مدیر عامل سازمان آرامستانها ی شهرداری سنندج اظهار داشت :شهدا جان خویش را در راه حفظ آرمان ها و ارزش های ایران و اسلام فدا کردند و موجبات عزت، افتخار و سربلندی میهن اسلامی را فراهم کردند، بنابراین ادای احترام به مقام بلند مرتبه این عزیزان برای تمام اقشار مختلف جامعه ضروری است.
علاء الدین جماعتی بیان کرد : با توجه به اینکه مزار ۱۲۰ شهید گرانقدر انقلاب اسلامی در این آرامستان قرار گرفته است ،کار ساماندهی مزار این شهیدان در دستور کار این سازمان قرار گرفت.
وی از ساخت المان بر ۳۰ قطعه از مزار شهدا این آرامستان خبر دادوگفت : برای ساماندهی مزار شهدا در این آرامستان هزینه ای قریب به ۵میلیارد ریال صرف شده است.
جماعتی در ادامه در خصوص ساماندهی مقبره خانوادگی مرحوم ماموستا مجتهدی خاطر نشان کرد: حدود ۶۰ متر مربع موزاییک کاری و محوطه سازی، ۲۰۰ متر مربع رنگ آمیزی نرده های تپه شیخ محمد باقر و تهیه و نصب و رنگ آمیزی نرده های حفاظ آن مقبره صورت گرفته است.
مدیرعامل سازمان آرامستانها در رابطه با آمار فوت شدگان در دو ماه گذشته نیز یاد آور شد: در فروردین ماه تعداد فوت شدگان ۱۱۵ نفر بوده که از این تعداد ۶۱ نفر مرد و ۵۲ نفر زن بودند و در اردیبهشت ماه سال جاری این تعداد ۱۰۱ نفر بوده که ۶۵ نفر آن مرد و ۳۶ نفر هم زن می باشند.
 

شناسه خبر : 9005

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 6 =