خانه / قرآنی / آغاز بیست و دومین کنگره قرآنی مراکز استعدادهای درخشان منطقه ۴ کشور

آغاز بیست و دومین کنگره قرآنی مراکز استعدادهای درخشان منطقه ۴ کشور

بیست و دومین کنگره قرآن کریم مراکز استعدادهای درخشان منطقه چهار کشوری از هشتم  شهریورماه در اردوگاه شهید سلیمان خاطرسنندج در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کردستان، سالار عرفانی‌نسب، در بیست و دومین کنگره قرآن کریم مراکز استعدادهای درخشان منطقه چهار کشوری اظهار کرد: در این دوره از رقابت‌های قرآنی دانش‌آموزان پسر برگزیده قرآن کریم استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، ایلام، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد و کردستان به مدت دو روزه با هم به رقابت می‌پردازند.
وی با بیان اینکه قرآن کریم بهترین پناهگاه برای در امان ماندن از فتنه‌ها و رهایی از گرفتاری‌هاست، افزود: افتخار بزرگی است که شما دانش‌آموزان در این سن با قرآن انس گرفته و این کلام الهی را مونس و همدم خود قرار داده ‌اید.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با اشاره به اینکه برگزاری کنگره قرآن کریم سنت حسنه‌ای که چند سالی است در مدارس برگزار می‌شود، عنوان کرد: قرآن سراسرنور، مایه هدایت و شفای انسان‌هاست.
وی با تأکید بر تلاش برای خودشناسی و پرورش استعدادها در زندگی انسان‌ها بیان کرد: خداوند در وجود ما انسان‌ها استعدادهای بالقوه‌ای را به ودیعه نهاده است که باید برای شناخت این استعدادها و شکوفایی و به فعل رساندن آن‌ها تلاش کنیم. عرفانی نسب با اشاره به اینکه یکی از این استعدادها حفظ قرآن کریم، تدبر، تفکر و عمل به آیات الهی است که مایه رستگاری و رسیدن به فلاح انسان‌هاست، یادآور شد: شما دانش‌آموزان مسیر ارزشمندی را انتخاب کرده‌اید که در کنار تحصیل علم و دانش به این افتخار نائل شده و با هم به رقابت می‌پردازید

شناسه خبر : 10123

این خبر رو هم ببینید

اهمیت حجاب در آیات قرآن / ماموستا محمدیان امام جمعه اهل سنت بیجار

ماموستا ملا لقمان محمدیان امام جمعه اهل سنت بیجار به مناسبت هفته حجاب و عفاف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + سیزده =