خانه / سیاسی / آغاز سفر بارزانی بە آمریکا / دولت کُردی و تجهیز نیروی پیشمرگ محور گفتگوها در واشنگتن

آغاز سفر بارزانی بە آمریکا / دولت کُردی و تجهیز نیروی پیشمرگ محور گفتگوها در واشنگتن

پس از استقبال از استفن هارپر، نخست وزیر کانادا و دیدار با وی، مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان سفر خود بە آمریکا را آغاز کرد

بە گزارش خبرگزاری کردپرس، مسعود بارزانی بعدا از ظهر امروز شنبە (١٢ اردیبهشت / ٢ می) پس از دیدار و گفتگو با استفن هارپر، نخست وزیر کانادا کە بە اربیل مرکز اقلیم کردستان سفر کردە است، راهی آمریکا شد.
مصطفی سید قادر وزیر پیشمرگ و مسرور بارزانی رئیس دستگاە اطلاعات و امنیت و همچنین درباز کسرت رسول علی وزیر شهرسازی و مسکن دولت اقلیم کردستان در این سفر یک هفتەای، بارزانی را همراهی می کنند.
وزیر پیشمرگ اقلیم کردستان در گفتگو با کانال روداو اعلام کرد : آمریکا متعهد شدە است سە لشکر نیروی پیشمرگ را تجهیز و تسلیحات این لشکرها را تامین می کند.
قبل از آغاز سفر بارزانی بە آمریکا، فواد حسین رئیس دیوان ریاست و قباد طالبانی معاون نخست وزیر اقلیم کردستان راهی این کشور شدند و در دیدارهای رئیس اقلیم با مقامات واشنگتن حضور خواهند یافت.
پیشتر فواد حسین بە کانال روداو گفتە بود کە یکی از موضوعاتی کە بارزانی در این دیدار با مقامات امریکایی و بە ویژە باراک اوباما رئیس جمهور این کشور مطرح می کند، بحث اعلام دولت کردی خواهد بود.
 
 
کد مطلب: ۸۳۳۵۶  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۲/۱۲  |  ساعت: ۱۷ : ۳

شناسه خبر : 15857

این خبر رو هم ببینید

توصیه ایران به حیدر علی‌اف چه بود؟

کمال خرازی گفت: از ابتدا توصیه ما به حیدر علی‌اف این بود که با همکاری‌های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 5 =