آغاز مشکلات کم آبی در کردستان /آب رسانی با تانکر به روستاهای سنندج

سنندج-مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سنندج گفت: با توجه به کاهش نزولات جوی و پائین آمدن سطح آب چاه¬ ها و چشمه ها برخی از روستاهای شهرستان سنندج با کمبود شدید آب مواجه شدند که با عملیات آبرسانی سیار این مشکل مرتفع گردید.

به گزارش خبرگزاری کردپرس مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان سنندج در گفتگو با خبرنگاران گفت: با توجه به کاهش نزولات جوی و پائین آمدن سطح آب چاه¬ ها و چشمه ها برخی از روستاهای شهرستان سنندج با کمبود شدید آب مواجه شدند که با همت و تلاش کارشناسان و همکاری برخی ادارات شهرستان با عملیات آبرسانی سیار این مشکل مرتفع گردیده است.
مهندس محمد ناصری در ادامه افزود: در حال حاضر تامین آب شرب روستای قلیان به صورت موقت و تا زمان رهاسازی آب از دریچه های سد قشلاق به عنوان طرح پدافند غیرعامل در تامین آب شرب روستای فوق از محل قبل از پرتال خروجی آب سد قشلاق معروف به کتوش با 1700 متر لوله به طرف ایستگاه پمپاژ قلیان هدایت و با فیلتربندی مناسب از طریق چاه ایستگاه پمپاژ مورد استفاده مردم روستای فوق قرار گرفت.
ناصری تصریح کد: همچنین با استفاده از دو دستگاه تانکر 14000 لیتری، آبرسانی سیار به صورت روزانه آب در دو سرویس وارد منبع روستاهای اجگره و کلکان می گردد و این اقدام در حال حاضر به صورت موقت انجام می گیرد.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: با توجه به قطع آب روستاهای دادانه زمانی و خروسه نسبت به تعویض الکتروپمپ و نصب تابلوی روستاهای فوق اقدام گردید و به منظور جلوگیری از هدر رفت آب در اسرع وقت نسبت به رسیدگی به اتفاقات در تاسیسات، خطوط انتقال، شبکه و منابع ذخیره اقدام می گردد.
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی سنندج اضافه کرد: با توجه به فرا رسیدن فصل گرما و به منظور جلوگیری از آلودگی آب شرب روستاها نسبت به گندزدایی با هوشیاری کامل از طریق آبداران و ناظرین شهرستان پیگیری جدی می شود.
مهندس ناصری در پایان با توجه به کمبود آب در سطح کشور و بلاخص استان کردستان از روستائیان عزیز خواست تا نهایت صرفه¬جویی را در مصرف این منبع حیاتی داشته باشند که تا رسیدن فصل بارش با مشکل قطعی آب مواجه نشوند.

این خبر رو هم ببینید

روز قلم، این شمشیر غلاف نشدنی عدالت مبارک/ تانیا شعفی

روز قلم، را تنها با یک بیت شعر از «احمد خانی»، شاعر و نویسنده کُرد، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *