خانه / فرهنگی / آلبوم مشترک خواننده کُرد و سامی یوسف در سراسر جهان منتشر‌شد

آلبوم مشترک خواننده کُرد و سامی یوسف در سراسر جهان منتشر‌شد

آلبوم موسیقی برکت با صدای مشترک خواننده کُردستانی پیام عزیزی و سامی یوسف خواننده سرشناس جهان اسلام، در سراسر جهان منتشر‌شد.

به گزارش زریان به نقل از کردپرس آلبوم موسیقی برکت “Barakah” با صدای پیام عزیزی خواننده ایرانی و “سامی یوسف” خواننده سرشناس جهان اسلام در بازارهای بین‌المللی موسیقی سراسر دنیا منتشر ‌شد.
این نخستین همکاری این خواننده جهانی با یک خواننده ایرانی محسوب می‌شود که در آن دو آهنگ از آلبوم “با قدسیان ۱” به نام‌های “یا رسول الله یا شای مدینه” به زبان کُردی و “مسلمانان” به زبان فارسی که قبلاً با صدای “پیام عزیزی” در ایران منتشر شده بود؛ دوباره به صورت مشترک توسط این دو خواننده اجرا شده است.
برکت هفتمین آلبوم سامی یوسف خواننده بین‌المللی جهان اسلام است که تمام قطعات آن برگرفته از آواهای قدیمی اسلامی که در قرون میانی در دنیای اسلام رایج بوده است و نواهایی سنتی از اندلس تا چین و مراکش، کردستان، خراسان و بلخ را شامل می‌شود.
ستاره جوان موسیقی جهان اسلام، برکت را نماد ایستادن در برابر افراطی‌گرایی و خشونت می‌داند و درباره آلبوم جدید خود گفته است: من در جدیدترین آلبومم تلاش کردم با دعوت به توازن و تعادل، دعوت به اعتدال و راه میانه، دعوت به حقیقت وحدت‌آفرین، پاسخی به رشد خشونت و افراط‌ گرایی در دنیایمان بدهم.
سامی یوسف اظهار کرد: با این حال، در این آلبوم مجبور شدم دیدار دوباره‌ای با موسیقی کسانی داشته باشم که قبل از ما در این راه میانه به سمت مرکز حرکت کرده‌اند.
وی افزود: من معتقدم که بسیاری از مشکلات فعلی ما عمیقا مرتبط با یک نوع قطع ارتباط فرهنگی با گذشته و فراموشی میراث فرهنگی، هنری و معنوی ماست.
سامی یوسف ادامه داد: در پاسخ، این آلبوم به عنوان تجلیل بیش از هزار سال سنت موسیقی اسلامی و دعوت به بهره گیری از این میراث ارزشمند ساخته شده است.
وی تصریح کرد: امیدوارم این آلبوم به عنوان یادآوری از سنت باشکوه و تمدن بزرگی که وارث آن هستیم عمل کند و دعا می‌کنم که تمام شنوندگان با هر زمینه‌ای راهی به سوی منزلگاه، راهی به سوی آرامش و راهی به سوی صلح در این موسیقی پر برکت پیدا کنند.
سامی یوسف با شنیدن آهنگ‌های یا رسول الله یا شای مدینه و مسلمانان با صدای پیام عزیزی به این آثار خواننده ایرانی علاقه پیدا می‌کند و ماه گذشته از این خواننده کشورمان به شهر دبی در کشور امارات متحده عربی دعوت به‌عمل آورد و در استودیویی در آنجا این دو آهنگ دوباره توسط این دو خواننده با همکاری گروه موسیقی این خواننده صاحب‌نام جهانی اجرا شد.
همکاری پیام عزیزی خواننده سرشناس کُرد با سامی یوسف و دعوت این خواننده بین‌المللی جهان اسلام از خواننده ایرانی در آلبوم برکت، خبری مسرت‌بخش برای جامعه موسیقی ایران به‌شمار می‌رود که هنرمندان ایرانی نیز در عرصه‌های بین‌المللی جایگاهی شایسته برای خود پیدا کرده‌اند؛ تا از این طریق موسیقی و آواز ایرانی نیز بیش از پیش به جهانیان عرضه شود.تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۲۰لینک گروه تلگرام پایگاه خبرگزاری کردنور

شناسه خبر : 4201

این خبر رو هم ببینید

سروده‌های شعرای کُرد، مصداق ارادت اهل سنت به امام مهربانی‌ها

 هنر و ادبیات از عرصه‌های عمده ظهور و تجلی اعتقادات و باورهای دینی، مذهبی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 18 =