خانه / اجتماعی / آلتان تان: قرآن کریم را کردها به ترک ها آموختند/ کردها ۲۰۰ سال زودتر از ترک ها مسلمان شدند

آلتان تان: قرآن کریم را کردها به ترک ها آموختند/ کردها ۲۰۰ سال زودتر از ترک ها مسلمان شدند

عضو اسلام گرای حزب دموکراتیک خلق ها در سخنانی اعلام کرد که اکنون رئیس جمهور ترکیه یک قرآن کریم در دست گرفته و به شهرهای کردستان ترکیه سفر می کند. این قرآنی که اکنون دردست شما است سال هاست که کردها آن را حفظ کرده و در ذهنشان حک کرده اند. کردها ۲۰۰ سال پیش از ترک ها مسلمان شده اند. تمام دین و دیانت را کردها به برادران ترک خود یاد داده اند

به گزارش کردپرس به نقل از خبرگزاری Haber7، آلتان تان، نامزد اسلام گرای شهر دیاربکر در انتخابات پارلمان ترکیه و عضو حزب دموکراتیک خلق ها طی سخنانی در شهر آدی یامان با اشاره به این که بزرگترین حامی رجب طیب اردوغان کردهای ترکیه بوده اند، گفت: اکنون رئیس جمهور ترکیه یک قرآن کریم در دست گرفته و به شهرهای کردستان ترکیه سفر می کند. این قرآنی که اکنون دردست شما است سال هاست که کردها آن را حفظ کرده و در ذهنشان حک کرده اند. در طول تاریخ قرآن کریم جزء تفکیک ناپذیر زندگی کردهای این کشور بوده است. کردها ۲۰۰ سال پیش از ترک ها مسلمان شده اند. تمام دین و دیانت را کردها به برادران ترک خود یاد داده اند.
وی در ادامه اظهارات خود خاطر نشان کرد: اشخاص سکولار و سخت گیری مانند عصمت اینونو (ژنرال، نخست وزیر و دومین رئیس جمهور ترکیه) و کمال مصطفی پاشا (بنیانگذار جمهوری ترکیه) نتوانسته اند  با این مردم (کردهای ترکیه)مقابله کرده و دین را از آنان بگیرند. نمرود هم توانایی مقابله با کردها را نداشته است. کردهای ترکیه نوادگان بدیع الزمان سعید کردی(نورسی) هستند. استاد دین سلطان محمدفاتح  (هفتمین و بزرگترین پادشاه دولت عثمانی) کُرد بود. آقای رئیس جمهور حال که در صدد معرفی کردن قرآن کریم برآمده ای آن را به منطقه مارماریس، بودروم، ازمیر و … معرفی کنید نه کردستان ترکیه؛ آنان را به افراد حکومتی خود نشان بدهید تا دست از کارهای خلاف قانون بردارند. در دستتان قرآن است و در جیبتان قانون اساسی کنعان اورن (معمار کودتای ۱۲ سپتامبر ۱۹۸۰ و طراح اصلی قانون اساسی ۱۹۸۲، هفتمین رئیس جمهور ترکیه). در زمانی که کمترین محبوبیت در ترکیه را داشتید بیشترین حمایت را کردها از شما کردند. کردها مانند افراد دور و بر شما نیستند که به خاطر رانت های سیاسی و منافع اقتصادی از شما حمایت کنند. زمانی که به اقتدار رسیدید تمام آن حمایت ها و کردهای ترکیه را از یاد بردید. برادری خود را این گونه می خواستید ثابت کنید؟
 
کد مطلب: ۸۴۶۸۸  |  تاريخ: ۱۳۹۴/۳/۴  |  ساعت: ۱۳ : ۴

شناسه خبر : 7603

این خبر رو هم ببینید

بازی عجیب فروشگاه های زنجیره ای با مردم/ / تخفیفات دروغین برای جذب مشتری

فروشگاه های زنجیره ای در بسیاری مواقع، تنها ظاهرسازی کرده و به تخفیف وانمود می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + شانزده =