خانه / جریانات تکفیری / آلمانی جداشده از داعش:داعش هیچ ارتباطی با اسلام ندارد

آلمانی جداشده از داعش:داعش هیچ ارتباطی با اسلام ندارد

اظهارات یک داعشی آلمانی پس از بازگشت به کشورش درباره ارتباط نداشتن داعش با اسلام، واکنش‌های زیادی در کشورهای اروپایی به همراه داشته است

به گزارش خبرگزاری تقریب(تنا)، نشریه آلمانی “زیو دویچه” در گفت وگو با یک عضو سابق داعش که اکنون در دادگاه عالی آلمان به جرم همکاری با گروه تروریستی محاکمه می شود، به تندروها درباره عضویت در گروههای تروریستی هشدارداد.
 
ابراهیم ۲۶ ساله که نخواست نام کاملش ذکر شود به این نشریه آلمانی گفت: گروههای تروریستی فقط دو انتخاب برای عضو خود باقی می گذارند؛ یا بجنگند و یا انتحاری شوند که در هر دو حال سرنوشت حتمی وی مرگ خواهد بود.
 
سایت رادیو “دویچلند فونک” به نقل از”گوتس نوردبوخ” کارشناس مسائل اسلامی گفت: اظهارات ابراهیم، هشداری برای جوانان آلمانی است که به فکر رفتن به عراق و سوریه برای پیوستن به داعش هستند.
 
وی که مؤسس فرهنگی و اسلامی جمعیت “الافق” در آلمان است افزود: چنین مصاحبه هایی تاثیر بازدارنده ای بر جوانان دارد و حامل این پیام است که تصویر ارائه شده در شبکه های اینترنتی برای جذب جوانان فریبی بیش نیست.
 
این کارشناس آلمانی در ادامه گفت: داعش جوانان را با وعده ایجاد یک کشور اسلامی بزرگ جذب می کند، اما این فقط توهم است و داعش در حقیقت مترادف وحشی گری است.
 
وی خاطرنشان کرد: شمار آلمانی هایی که به داعش پیوسته اند، حدود ۷۰۰ نفر بوده و این آمار رو به افزایش است، اما باعث خوشحالی است که بسیاری از مسلمانان در شبکه های اجتماعی علیه این گروه تروریستی فعالند.
 
ابراهیم گفته اواخر ۲۰۱۴ وقتی همراه تعدادی از مجروحان داعشی به بیمارستانی درترکیه منتقل شد، فرار کرد و به کشورش بازگشت و در آلمان بازداشت شد.
 
پلیس عراق حمله انتحاری که ابراهیم قصد اجرای آن را داشت، خنثی کرده بودند.
 
 

شناسه خبر : 3771

این خبر رو هم ببینید

افشای همکاری ابوظبی و تل‌آویو برای بازگرداندن تروریست‌ها به جنوب سوریه

برخی منابع امنیتی از سفر یک هیأت اطلاعاتی امارات به تل‌آویو و بررسی طرح بازگرداندن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 3 =