خانه / اجتماعی / آماده‌باش ۳۰اکیپ راهداری برای تعطیلات در کردستان

آماده‌باش ۳۰اکیپ راهداری برای تعطیلات در کردستان

مدیر راهداری ادار‌ه‌کل راه و شهرسازی استان کردستان، از استقرار اکیپ راهداری استان در محورهای مواصلاتی خبر داد و گفت: اکیپ راهداری کردستان همانند سال‌های گذشته، تا پایان تعطیلات نوروز، در آماده‌باش خواهند بود

 
مدیر راهداری ادار‌ه‌کل راه و شهرسازی استان کردستان، از استقرار اکیپ راهداری استان در محورهای مواصلاتی خبر داد و گفت: اکیپ راهداری کردستان همانند سال‌های گذشته، تا پایان تعطیلات نوروز، در آماده‌باش خواهند بود.
 
محمد راشد مدرس گرجی با بیان اینکه هر سال با نزدیک شدن به ایام نوروز، تجهیز راهدارخانه‌های استان در دستور کار این اداره‌کل قرار می‌گیرد، اظهار کرد: تمامی تمهیدات لازم در راستای ارائه خدمات به مسافرین نوروزی اتخاذ شده است.
 
وی افزود: امسال نیز همانند سال‌های گذشته، شاهد استقرار کامل اکیپ راهداری استان در محورهای مواصلاتی و آماده‌باش کامل این اکیپ تا پایان تعطیلات نوروز برای ارائه‌ی خدمات به مسافرانی که استان کردستان را برای این ایام انتخاب کرده‌اند، هستیم.
 
مدیر راهداری اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان، با اشاره به اینکه امسال شمار کشیک‌های راهداری در نوروز ۹۳ نسبت به سال‌های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است، تصریح کرد: علاوه بر تجهیزات زمستانی مورد استفاده در زمستان، بالغ بر ۳۰۰ دستگاه ماشین آلات سبک و سنگین در سطح استان به ارائه‌ی خدمات مطلوب‌تر به مسافران نوروزی خواهد پرداخت.
 
این مسئول در ادامه از آمادگی کامل اداره‌کل راه و شهر سازی استان کردستان، برای استقبال از مسافران نوروزی خبر داد و تصریح کرد: در این راستا اقدامات متعددی، از جمله خط‌کشی راه‌ها، تعمیر و نوسازی گاردریل‌ها، تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی، چراغ های چشمک زن و هم‌چنین ساماندهی ورودی‌ و خروجی شهرها برای استقبال از مسافران نوروزی انجام شده است.
 
وی با اعلام اینکه بالغ بر ۴۰۰ نفر پرسنل در سطح ۳۰ اکیپ راه به صورت شبانه روزی و سیار در سطح جاده های استان، فعال خواهند بود، بیان کرد: این در حالی است که ضمن اولویت قرار دادن بحث لکه‌گیری جاده‌ها، نگاه ویژه‌ای به جاده‌های گردشگری استان می‌شود.
 
مدیر راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی استان کردستان، با تأکید بر اینکه برای اهتمام به بحث لکه‌گیری جاده‌های استان در راستای استقبال مطلوب از مسافران نوروزی، بحث خط کشی جاده ها از دو هفته پیش آغاز شده است، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مقوله نگهداری راه‌ها همواره یکی از دغدغه‌های اصلی در این حوزه بوده است، لذا با تلاش نیروهای فعال در راهداری خط کشی نقاط و مناطق اولویت دار بین جاده ای در دستور کار قرار گرفته است.
 
وی ادامه داد: خوشبختانه از ۳۰۰ کیلومتر راه مواصلاتی بالغ بر ۲۰۰ کیلومتر آن خط کشی شده و پیش بینی می شود تا چند روز آتی به اتمام برسد.
 
مدرس گرجی با اشاره به اینکه یکی از معضلات جاده های کردستان، تردد کامیون های نفت کش است، تصریح کرد: طی جلسات برگزار شده با  پلیس راه و ارگان های مربوطه، محدودیت های ترافیکی برای تردد این ماشین آلات در ایام نوروز لحاظ خواهد شد.
 
به گفته این مقام مسئول، جاده های کردستان دارای استاندارد جاده های فرعی هستند، لذا رعایت سرعت مجاز و رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی جزو الزامات سفرهای نوروزی خواهد بود.
 
وی در پایان با اشاره به اینکه امکان بارش های جوی در ایام نوروز به دلیل موقعیت جغرافیایی و کوهستانی کردستان دور از انتظار نیست، یادآور شد: مسافران نوروزی ضمن همراه داشتن تجهیزات، در صورت مواجه با هرگونه مشکلی در طول شبانه روز می تواند با شماره های ۲۲۶۵۰۸۶ و ۲۲۵۸۷۹۴ با پیش شماره ۰۸۷۱ تماس حاصل فرمایند.

شناسه خبر : 9469

این خبر رو هم ببینید

نگاهی به مشکلات یک هنر اقلیمی در گفت و گو با صابر محمودی، هنرمند نازک کار اهل سنندج؛ نازک کاری را به رسمیت بشناسید/حتی یک صندوق حمایتی نداریم

صابر محمودی از جمله هنرمندان اهل سنندج است که هنر نازک کاری نسل به نسل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + هشت =