آماده باش کامل نیروهای پیشمرگ اقلیم کُردستان برای مقابله با داعش  

دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کُردستان عراق از به حالت آماده باش درآمدن نیروهای امنیتی برای مقابله با هر گونه حملات پیش بینی نشده داعش به دفتر احزاب و جریان های سیاسی کُردی در موصل خبر داد.
 

جبار یاور، دبیر کل وزارت پیشمرگ اقلیم کُردستان در مصاحبه با سایت رسمی حزب دموکرات کُردستان عراق گفت: تاکنون هیچ دستوری از سوی فرمانده کل نیروهای مسلح اقلیم مبنی بر اعزام نیروها به مناطق مورد مناقشه بویژه موصل، به وزرات پیشمرگ ابلاغ نشده است و هرزمانی که مسعود بارزانی دستور دهد نیروهای امنیتی در مکان های مذکور به منظور حفاظت از جان شهروندان، مستقر می شوند.
وی افزود: نیروهای وزرات پیشمرگ دولت اقلیم کُردستان به منظور رویارویی با بحران، خشونت و اغتشاش در موصل که موجب واردآمدن خسارت به دفاتر احزاب کُردی و آسیب دیدن شهروندان عادی مناطق کُردنشین است به حالت آماده باش و گوش به فرمان فرمانده کل نیروهای مسلح مسعود بارزانی، رئیس اقلیم کُردستان هستند.
از سوی دیگر حاکم طارق، مدیر کل دیوان وزرات داخلی اقلیم کُردستان در این رابطه گفت: نیروهای زرهی وابسته به وزرات داخلی به منظور حفاظت از جان شهروندان موصل به حالت آماده باش درآمده اند و هر زمانی که مسعود بارزانی فرمان صادر کند، این نیروها به مناطق مذکور اعزام می شوند.
وی افزود: میان نیروهای زرهی وزارت داخلی و نیروهای وزرات پیشمرگ دولت اقلیم هماهنگی لازم وجود دارد و هر دو وزرات به منظور اعزام نیروها به استان موصل در انتظار دستور مسعود بارزانی هستند.
در چند روز گذشته‌ دولت اسلامی شام و عراق موسوم به (داعش) به دفتر اداره پلیس نینوا، الانبار و دیاله یورش برده اند.
 این ناآرامی ها در حالیست که احزاب و جریان های سیاسی عراق بعد از اعلام نتایج رسمی انتخابات سومین دوره پارلمانی عراق تاکنون نشستی به منظور تشکیل دولت جدید عراق برگزار نکرده اند.
منبع: آژانس خبری- تحلیلی زریان

این خبر رو هم ببینید

با تایید آیت‌الله خامنه‌ای، محمد مخبر، موقتا جانشین ابراهیم رئيسی شد

آیت‌‌الله خامنه‌ای، در پیامی، «درگذشتِ شهادت گونه‌ی» ابراهیم رئيسی، را تسلیت گفتند و نوشتند: «اینجانب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *